Groziła śmiercią byłemu partnerowi

W nocy 27 marca kamiennogórscy policjanci zatrzymali 41-letnią kobietę, która łamiąc aktywny zakaz zbliżania się do byłego partnera, znajdując się w stanie nietrzeźwości, usiłowała wedrzeć się do jego domu, grożąc mu pozbawieniem życia.

27 marca br. przed godziną 04:00 nad ranem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do nieco nietypowego zgłoszenia. 68–letni mieszkaniec gminy Lubawka powiadomił Policję, iż jego była partnerka, mimo zakazu zbliżania się do niego, przyszła właśnie pod jego dom i usiłując wedrzeć się do środka, wybiła szybę w drzwiach wejściowych do domu i grozi mu pozbawieniem życia.
 
Przybyli na miejsce policjanci zastali 41- letnią, dobrze im znaną, mieszkankę gminy Lubawka, która znajdując się w stanie nietrzeźwości, nawet w obecności mundurowych nie wahała się grozić byłemu partnerowi śmiercią. Dodatkowo kobieta była bardzo agresywna i wulgarna również do funkcjonariuszy uczestniczących w interwencji, w związku z czym trafiła do policyjnego aresztu, gdzie została zatrzymana do wytrzeźwienia.
 
Policja przypomina, że zakaz zbliżania się do osoby pokrzywdzonej to jeden ze środków karnych stosowany w prawie w połączeniu z dozorem policyjnym. Ma on na celu izolację sprawcy od pokrzywdzonego. Bez względu na to przez kogo taki środek został zastosowany, czy to przez sąd, czy też przez prokuratora czy, jak w tym przypadku, przez samych funkcjonariuszy podejrzany ma obowiązek stosowania się do zakazów i nakazów zawartych w postanowieniu. Ci, którzy łamią prawo, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
 
Złamanie sądowego zakazu zbliżania się jest przestępstwem. Grozi za nie do 3 lat więzienia. Natomiast za stosowanie gróźb pozbawienia życia ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 2.
 
opr.plr
foto: KPP w Kamiennej Górze
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno