Zmarła s. Daniela. Niepokalanki w żałobie

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP przekazało smutną wiadomość o śmierci Siosrty Danieli, która w Wałbrzychu aktywnie działała na rzecz lokalnej społeczności w Fundacji Edukacyjnej im. S. Wandy Garczyńskiej.

- 28 marca 2021 w Niedzielę Palmową) o 7:30 odeszła do Pana Siostra Daniela. Módlmy się aby Ten, którego ukochała, przyjął ja z miłością. Módlmy się aby jej dzieła były kontynuowane. Siostra zakończyła już swoją wędrówkę, nam pozostaje ogromny żal, smutek i świadomość, że dane nam było obcowanie z Prawdziwie Dobrą Osobą, która w każdym dostrzegała to co najlepsze. Niech pozostanie w nas wspomnienie jej spokojnego głosu, wybuchów śmiechu, wspomnienie dotyku dłoni, jej często zatroskane westchnienia. Pomogła tak wielu. Niech odpoczywa w pokoju - czytamy w komunikacie Fundacji Edukacyjnej im. S. Wandy Garczyńskiej.

 

 

- Zmarła s. Daniela. Nauczycielka historii, wychowawczyni. Od lat z ogromnym sercem i poświęceniem prowadziła w Wałbrzychu świetlicę dla dzieci i szwalnię dla kobiet. Wielu odczuje jej stratę... Zmagała się z covidem - czytamy na profilu FB Sióstr Niepokalanek.
 
 
Fundacja Edukacyjna im.siostry Wandy Garczyńskiej, w której aktywnie działała s. Daniela powstała w czerwcu 2012 roku. Jej głównym celem jest pomoc mieszkańcom Sobięcina w powrocie do normalnego życia. Dotyczy to głownie osób bezrobotnych, biednych, dziedziczących biedę. Działalność skierowana jest głównie do dzieci – siostry prowadzą świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekują się dziećmi, odrabiają z nimi lekcje, uczą spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach.
 
opr.plr
foto: FE im. S. Wandy Garczyńskiej, FB Siostry Niepokalanki
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno