Menu

Zmarła s. Daniela. Niepokalanki w żałobie

Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP przekazało smutną wiadomość o śmierci Siosrty Danieli, która w Wałbrzychu aktywnie działała na rzecz lokalnej społeczności w Fundacji Edukacyjnej im. S. Wandy Garczyńskiej.

Zmarła s. Daniela. Niepokalanki w żałobie

- 28 marca 2021 w Niedzielę Palmową) o 7:30 odeszła do Pana Siostra Daniela. Módlmy się aby Ten, którego ukochała, przyjął ja z miłością. Módlmy się aby jej dzieła były kontynuowane. Siostra zakończyła już swoją wędrówkę, nam pozostaje ogromny żal, smutek i świadomość, że dane nam było obcowanie z Prawdziwie Dobrą Osobą, która w każdym dostrzegała to co najlepsze. Niech pozostanie w nas wspomnienie jej spokojnego głosu, wybuchów śmiechu, wspomnienie dotyku dłoni, jej często zatroskane westchnienia. Pomogła tak wielu. Niech odpoczywa w pokoju - czytamy w komunikacie Fundacji Edukacyjnej im. S. Wandy Garczyńskiej.

 

 

- Zmarła s. Daniela. Nauczycielka historii, wychowawczyni. Od lat z ogromnym sercem i poświęceniem prowadziła w Wałbrzychu świetlicę dla dzieci i szwalnię dla kobiet. Wielu odczuje jej stratę... Zmagała się z covidem - czytamy na profilu FB Sióstr Niepokalanek.
 
 
 
Fundacja Edukacyjna im.siostry Wandy Garczyńskiej, w której aktywnie działała s. Daniela powstała w czerwcu 2012 roku. Jej głównym celem jest pomoc mieszkańcom Sobięcina w powrocie do normalnego życia. Dotyczy to głownie osób bezrobotnych, biednych, dziedziczących biedę. Działalność skierowana jest głównie do dzieci – siostry prowadzą świetlicę środowiskową pod nazwą „Kuźnia Talentów”, w której opiekują się dziećmi, odrabiają z nimi lekcje, uczą spędzania wolnego czasu w kulturalnych warunkach.
 
opr.plr
foto: FE im. S. Wandy Garczyńskiej, FB Siostry Niepokalanki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Anna K-S (31 marca 2021 14:37)
Pracowałam krótko w tej szkole i będę zawsze ją wspominać z sentymentem. Siostra Daniela była takim chodzącym słońcem. Zwykle uśmiechnięta, z sercem na dłoni. Wielki żal, że tak wartościowi ludzie tak prędko odchodzą...
RENATA (30 marca 2021 11:31)
Kochana Siostra Daniela. Wspaniały człowiek. Ciepła, serdeczna, oddana innym. Fundację, którą stworzyła to ogromne dzieło. Człowiek instytucja. Wielki żal.
Zula (29 marca 2021 21:37)
Cytuję użytkownika: templariusz
Niech dobry bóg przyjmie duszę siostry Danieli do swego domu nie znałem siostry ale wieże że była wspaniałym człowiekiem szkoda że ojciec w niebie tak szybko powołał siostrę do siebie wieczny odpoczynek racz dać jej panie daj siłę siostrom aby mogły kontynuować dzieło siostry Danieli
Nie rozpłyń się!
Moherowy Pisior (29 marca 2021 20:59)
Jak widać wśród rzymskich katolików zdarzają się przyzwoici ludzie. Niech Swarożyc przyjmie ją do krainy zmarłych.
Paula (29 marca 2021 20:53)
Siostra Daniela uczyła mnie historii, była bardzo dobrym człowiekiem nie mogę uwierzyć w ta smutna wiadomość...
Weronika (29 marca 2021 18:39)
Uczyła moje dwie siostry. Dla jednej była rodziną zastępczą, a myśmy jej w tym pomagali. Znałam ją od 7 roku życia, nie mogę uwierzyć że już jej z nami nie ma. To między innymi dlatego wstąpiłam do tej szkoły. Bardzo dobrze tłumacząca, zawsze uśmiechnięta i zawsze chętna do rozmów ze mną i pomocy innym ludziom. Żałuję że nie mogłam z nią jeszcze porozmawiać. Wierzę, że jest u naszego Boga i będę się za nią modlić. Pokój jej duszy racz dać jej o Panie! ~wychowanka szkoły sióstr Niepokalanek
Andrzej (29 marca 2021 17:34)
Mialem przyjemność siostrę Daniele poznać. Odeszła wdpaniala osoba. Niepowetowana strata.
templariusz (29 marca 2021 17:18)
Niech dobry bóg przyjmie duszę siostry Danieli do swego domu nie znałem siostry ale wieże że była wspaniałym człowiekiem szkoda że ojciec w niebie tak szybko powołał siostrę do siebie wieczny odpoczynek racz dać jej panie daj siłę siostrom aby mogły kontynuować dzieło siostry Danieli
Grześ (29 marca 2021 15:43)
Miałem przyjemność poznać Siostrę i jak jako ateista ( wiedziała o tym ) nie spotkałem się z Jej strony niechęcią czy wrogościa do moej osoby. Jako historyczka udostępniała mi swoje zebrane z trudem materiały historyczne z dziejów naszego miasta.
Filip (29 marca 2021 11:56)
Przykra wiadomość. Bardzo duża strata.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Porcelana ''Krzysztof'' do wyburzenia ?

Czy piłkarze kadry narodowej przestaną w końcu traktować piłkę jak...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij