Menu

Co czwarta testowana osoba jest zakażona

Ostatniej doby wykonano ponad 80 tys. testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, wykryto ponad 20 tys.  zakażeń – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Co czwarta testowana osoba jest zakażona
Resort poinformował, że łącznie przebadano dotąd 11,9 mln. próbek pobranych od 11,6 mln. osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili prawie 3,2 mln. badań na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.
 
 
Do tej pory o największej wykonanej ilości testów w ciągu doby (107,1 tys.) MZ informowało w piątek 26 marca. Wtedy badania potwierdziły zakażenie u 35 143 przypadków. Do tej pory zakażenie wykryto u 2 267 964 osób, z czego 51 932 zmarły.

Jak wynika z danych z ostatniej doby - co czwarty badany jest zakażony. Na 80 088 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, (z czego 27 399 antygenowych), wykryto 20 870 zakażeń – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

adm
foto: adobestock
redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

Kosiba (31 marca 2021 9:27)
Co czwarta testowana osoba nie jest "zakażona" tylko ma dodatni wynik a to nie to samo! Tak jak Krychowiak z testem raz dodatnim, raz ujemnym albo Szumowski z testem "fałszywie dodatnim".
mama (30 marca 2021 23:17)
Cytuję użytkownika: Agnieszka
Testy nic nie testują, wiadomo to już od ponad roku, patogen nigdy nie został wyizolowany (podobnie jak pozostałe korona- wirusy). Nie ma i nie było żadnej pandemii.
Pacjenci są zwyczajnie zabijani na oddziałach zakaznych brakiem badań i fachowego leczenia chorób niezakaznych.
Agnieszka (30 marca 2021 21:10)
Testy nic nie testują, wiadomo to już od ponad roku, patogen nigdy nie został wyizolowany (podobnie jak pozostałe korona- wirusy). Nie ma i nie było żadnej pandemii.
Jola (30 marca 2021 18:32)
Testy sa oszukane; w ten sposób można sobie dowolnie sterować,,pandemia" na podstawie zwykłego kataru.I dalej wytrzebiac starszych ludzi bez leczenia na oddziałach zakaznych.

Dodaj komentarz

koronawirus  |   covid 19  |   testy  |   test na koronawirusa  |  

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij