Menu

Zatrzymali 36 ton nielegalnych odpadów na autostradzie A4

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała na autostradzie A4 dwa transporty odpadów. Przewoźnicy próbowali nielegalnie wwieźć do Polski 26 ton piasku szklanego oraz 12 ton ziemi pochodzenia budowlanego. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał oba przewozy za nielegalne. KAS podczas rutynowych kontroli na autostradzie A4 wykryła dwa nielegalne przywozy odpadów do Polski.
Zatrzymali 36 ton nielegalnych odpadów na autostradzie A4
26 ton piasku szklanego
 
Wskazany w dokumentach odbiorca towaru nie tylko się go nie spodziewał, ale też nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia, w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi.
 
Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny. Naczepę z towarem zajęto do postępowania karnego. Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy do 500 tys. zł.
 
 
12 ton ziemi pochodzenia budowlanego
 
 
Polski przewoźnik uznał, że może przewieźć taki transport po wcześniejszym wywiezieniu do Niemiec ładunku piasku. Przewoźnik nie posiadał licencji transportowej, a jego auto nie zostało prawidłowo oznakowane do przewozu odpadów.
 
Polskie służby ochrony środowiska uznały przewóz jako nielegalne przemieszczanie odpadów. Kontener z ziemią zajęto do dalszego postępowania. Przewoźnikowi grozi kara wysokości 36 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł.
 
 
opr.plr
foto: użyczone/KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Grzegorz (31 marca 2021 9:40)
Sukces bo zatrzymano dwie małe ciężarówki
Księgowy (31 marca 2021 9:03)
Cytuję użytkownika: Alicja
Jaki to ma związek z Wałbrzychem chyba że odpady zamówił Doktor ?
Tolerował to przez całą swoją pierwszą kadencję.
Tylko (31 marca 2021 7:49)
Cytuję użytkownika: Jola
Przez całe lata wwożono gorsze odpady z UE na Mobruk w Wałbrzychu...I po to było otwarcie granic, aby zachód mógł zrobić sobie z Polski tani śmietnik.
Przez wiele lat rządów POmerdanych było takie przyzwolenie.
Ja (31 marca 2021 5:53)
Takie kary powinny być za porzucenie śmieci przez ludzi gdzie popadnie!!!
Alicja (31 marca 2021 1:43)
Jaki to ma związek z Wałbrzychem chyba że odpady zamówił Doktor ?
Jola (30 marca 2021 23:11)
Przez całe lata wwożono gorsze odpady z UE na Mobruk w Wałbrzychu...I po to było otwarcie granic, aby zachód mógł zrobić sobie z Polski tani śmietnik.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Dolny Śląsk  |   KAS  |   ochrona środowiska  |   odpady  |   nielegalny  |   przewóz  |   transport  |   autostrada a4  |  

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

''7 wspaniałych'' podczas Koszykarskiej Barbórki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij