Udaremnili przemyt 18 kg marihuany do Polski (VIDEO)

Siedemnaście osób zatrzymanych, zliwidowane 2 plantacje konopii, przechwycone 18 kg marihuany, która miała trafić do Polski - to efekt akcji Centralnego Biura Śledczego. Policjanci zabezpieczyli też broń.  

 

 
W okolicy Godzieszowa kierowcy dwóch samochodów ciężarowych przeładowywali ładunki z jednego pojazdu do drugiego. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wraz z funkcjonariuszami CBŚP skontrolowali pojazdy. Pies znalazł narkotyki w jednej ze skrzyń transportowych.

- W środku znajdowały się różnej wielkości worki foliowe z suszem roślinnym koloru zielonobrązowego - 18 kg marihuany. Jej wartość rynkowa to ok. 540 tys. zł. - informują funkcjonariusze KAS. 
 
Na terenie Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca i okolicy, zatrzymano 17 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 jednostki broni palnej, 87 szt. amunicji, zlikwidowali dwie plantacje konopi, przejęli ponad 18 kg marihuany, kokainę oraz metamfetaminę.

Podczas przeszukań ujawniono również tzw. próby tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy, zabezpieczono do badań telefony, tablety oraz wiele części
do samochodów. Zabezpieczono  ponad 200 tys. zł i ponad 3 tys. euro, znalezione w miejscach zamieszkania podejrzanych.
 
Z ustaleń CBŚP wynika, że członkowie grupy przestępczej zajmowali się przemytem narkotyków z Holandii do Polski oraz na teren innych krajów Unii Europejskiej i ich sprzedażą w kraju. Wszystko wskazuje na to, że członkowie gangu zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków, tj.: prowadzeniem plantacji konopi i uzyskiwaniem marihuany oraz tworzeniem laboratoriów metamfetaminy nazywanej „piko". Członkom grupy zarzuca się również popełnienie przestępstw akcyzowych polegających na wytwarzaniu i handlu wyrobami tytoniowymi bez odprowadzania podatku VAT.

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno