Pobili go by ukraść... dwie butelki denaturatu

Pobili 51-latka, by ostatecznie ukraść mu... dwie butelki denaturatu oraz paczkę papierosów. Dzięki szybko podjętej interwencji policjanci zatrzymali obu sprawców rozboju.

Do zdarzenia doszło 28 marca po godzinie 17:00 w rejonie ruin po zakładach produkcyjnych przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Dwóch 48-latków zażądało od poszkodowanego dwóch butelek denaturatu oraz paczki papierosów. 51-latek stawiał oprór, dlatego ci zaatakowali go, kopiąc i uderzając rękoma po całym ciele. W wyniku pobicia mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała, w tym głowy, trafił do szpitala.
 
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki pracy operacyjnej szybko ustalili miejsce pobytu obu przestępców i dokonali ich zatrzymania. W toku przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli dwie butelki denaturatu.
 
 
W momencie zdarzenia obaj sprawcy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Jeden z 48-latków miał blisko 1,40 promila alkoholu w organizmie, a drugi z nich 0,72 promila. Zatrzymani staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres najbliższych 2 miesięcy.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno