Menu

Koronawirus w Polsce: Sytuacja na Śląsku jest krytyczna

- Sytuacja na Śląsku jest krytyczna pod względem zachorowań i hospitalizacji, relokujemy pacjentów do innych województw - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus w Polsce: Sytuacja na Śląsku jest krytyczna
Szef resortu zdrowia brał w środę udział w wojewódzkim sztabie kryzysowym w Katowicach.
 
- Sytuacja na Śląsku jest krytyczna. Krytyczna pod względem zarówno liczby zachorowań, zarówno liczby hospitalizacji, ale też pewnej perspektywy, tzn. że te moce, które były systematycznie i są przez pana wojewodę przeznaczane na walkę z covidem, powoli te moce się wykańczają - oświadczył po spotkaniu Niedzielski.
 
Jak poinformował minister zdrowia, głównym tematem spotkania był temat realokacji pacjentów.
 
- Ustaliliśmy kilka reguł, kilka zasad, które w najbliższych dniach będą w województwie śląskim stosowane i oczywiście będą stosowane dzięki dobrej współpracy z ościennymi województwami, które już w tej chwili zadeklarowały możliwości przyjmowania pacjentów - powiedział.
 
Niedzielski przekazał, że będą dwa typy realokacji. "Pierwszy typ realokacji, nazywamy ją roboczo +realokacją kołową+, tj. wykorzystanie transportu sanitarnego czy zespołów ratownictwa medycznego i ta realokacja już się w tej chwili dzieje" - powiedział.
 
 
- Głównym źródłem, przynajmniej taką tezę przyjmujemy, zakażeń była transmisja wirusa przez ruch graniczny, bo ten szczyt czy kulminacja trzeciej fali w Czechach miała miejsce mniej więcej trzy tygodnie temu, a u nas pojawiło się później. Potwierdzeniem tego jest również fakt, że południowe powiaty województwa śląskiego są w tej chwili w najgorszej sytuacji – powiedział Niedzielski.
 
autorzy: Grzegorz Bruszewski, Anna Gumułka, Szymon Zdziebłowski
gb/ lun/ krap/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Torbacz (31 marca 2021 20:47)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Nie ma takiej choroby jak ,,covid"
Przypadkowo atakuje tylko miejsca, w których Polacy się bogacą.
Jerzy (31 marca 2021 15:49)
Nie ma takiej choroby jak ,,covid"

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   Śląsk  |   katowice  |   koronawirus  |   covid-19  |   sars cov-2  |  

Gdzie jest pociąg Kolei Dolnośląskich? Zobaczysz w aplikacji Google...

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Prawie 2 mln. pasażerów w miesiąc - rekordowy styczeń w Kolejach...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij