Był tak pijany, że nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

Jechał samochodem osobowym od prawej do lewej strony drogi. Właściwa postawa świadka pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego mężczyzny przez wałbrzyską drogówkę przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu. Okazało się, że 65-letni wałbrzyszanin był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem ok godz. 5:00. Świadek jadący busem zareagował na widok kierującego innym pojazdem, który porusza się ul. Moniuszki całą szerokością drogi. Mężczyzna postanowił zadzwonić na Policję i kiedy nadarzyła się okazja zajechał drogą kompletnie pijanemu kierującemu, nie pozwalając mu kontynuować jazdy. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu chwilę później zatrzymali mężczyznę.
 
Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 65-latek miał w organizmie ponad 2 promile. Jako że będący w stanie upojenia alkoholowego mężczyzna nie był w stanie drugi raz dmuchnąć w alkomat, policjanci udali się z nim do szpitala w celu pobrania krwi do badań laboratoryjnych. Następnie odebrali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Samochód trafił natomiast na lawetę, a następnie na parking strzeżony.
 
Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości kierującego czeka sprawa sądowa. 65-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 
 
Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadka pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 
opr.plr
foto: pixabay / KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno