Brakuje lekarzy i pielęgniarek
Ilu lekarzy brakuje w Wałbrzychu?  -  Pięćdziesięciu, stu lekarzy, pielęgniarek jeszcze więcej.  

- mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 
 
Czy w wałbrzyskim szpitalu brakuje sprzętu? - Nie chodzi nawet o urządzenie, które jest jedno lepsze drugie gorsze… ono samo nie leczy. Są takie urządzenia i technologie, które umownie na jakimś etapie automatycznie pomagają, ale to nie dzieje się zbyt często - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.Prezydent Szełemej wskazuje na braki kadrowe w szpitalach, nie tylko w w szpialu w Wałbrzychu. 

- Każde urządzenie wymaga obsługi. Chyba największą barierą, przed którą stoi polska służba zdrowia i to barierą niełatwą do pokonania jest po prostu kryzys kadrowy - wskazuje prezydent. Pandemia koronawirusa wymusiła niesłychaną mobilizację personelu.

- Jeśli to trwa miesiąc, dwa - jest to do udźwignięcia, ale jeśli to trwa już kilkanaście miesięcy, to co ja obserwuje, wywołuje efekt wypalenia i zobojętnienia

. Jesteśmy tak wyczerpani mentalnie, psychicznie i fizycznie… nie da się na takim poziomie zaangażowania tak długo pracować. To jest ponad ludzkie siły. Zresztą to jest obserwacja z wszystkich krajów nie tylko z Polski - dodaje Roman Szełemej.
ilu potrzeba lekarzy? 

-  Pięćdziesięciu, stu lekarzy, pielęgniarek jeszcze więcej 
. Wiele pielęgniarek i lekarzy pracuje po 250-300 godzin miesięcznie, bo inaczej byłby kłopot z ułożeniem grafiku. 

Szpital zgodnie z decyzją wojewody udostępnia kolejne oddziały celem przygotowania ich, albo wręcz udostępnienia ich chorym z zakażeniami koronawirusem - mówi prezydent Wałbrzycha.
 
Wszystkie oddziały rehabilitacyjne zostały zaadoptowane na potrzeby pacjentów z koronawirusem.  Rozszerzony został oodział infekcyjno - internistyczny, pulmonologia została całkowicie przekształcona w oddział leczący pacjentów koronawirusem.  Zakażeni leczeni są również na oddziale SORze. Pacjenci wożeni są również do szpitali w Kowarach, Lubaniu czy Kamiennej Górze. 
 

adm

foto:
 pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno