Parlamentarzyści PO przeciwko likwidacji Wydziału Pracy

Parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej stają w obronie Wydziału Pracy Sądu Rejonowego w Wałbrzychu. Zachęcają do udziału w internetowej petycji skierowanej do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Na początku tygodnia przeciwko likwidacji Wydziału Pracy w wałbrzyskim sądzie protestowali samorządowcy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Teraz głos w sprawie zabrali parlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej.
 
- Sąd Pracy jest bardzo ważny dla Wałbrzycha i jego mieszkańców bo swoje problemy, nieporozumienia czy wątpliwości zgłaszać właśnie tu. Dotychczas mieli taką możliwość tu na miejscu, zarówno wałbrzyszanie jak i mieszkańcy powiatu. Nie zgadzamy się by ten wydział przenosić do innej miejscowości - mówi posłanka PO Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
 
- Zdecydowaliśmy się uruchomić stronę "Podpisz Petycję", wyrażając sprzeciw wobec likwidacji Wydziału Pracy i prosimy państwa, abyście podpisywali tę petycję, by pokazać jak wielu z nas nie godzi się z tą decyzją. Do wczoraj podpisało się prawie 500 mieszkańców Wałbrzycha i gmin ościennych. Prosimy o dalszą mobilizację - apeluje senatorka PO Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
 
- Ugrupowanie ministra Zbigniewa Ziobry nazywa się Solidarna Polska ale jak widać ta solidarność nie sięga Wałbrzycha i spraw wałbrzyszan. Wydział Pracy jest likwidowany decyzją ministra, podobno na wniosek sądu, służy mieszkańcom, którzy nie otrzymali pensji, zostali zwolnieni a w tej sytuacji będą musieli jeździć do Świdnicy. Apelujemy i oczekujemy zmiany tej decyzji. Oczekujemy, by mieszkańcy drugiego największego miasta na Dolnym Śląsku mieli zapewniony dostęp do sądu i obrony swoich praw pracowniczych - podsumowuje poseł PO Tomasz Siemoniak.
 
Link do petycji znajdziecie pod TYM LINKIEM.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno