Punkt szczepień drive-thru powstanie w Wałbrzychu

- Szczepić jak najszybciej się da, bo to jest wyścig ze śmiercią -

 mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej i zapowiada utworzenie w  mieście punkt szczepień typu drive-thru czyli szczepienie bez wysiadania z samochodu. 
 

- Do połowy kwietnia na placu po dawnej zajezdni MPK przy ul Armii Krajowej 82 powstanie pierwszy w Polsce punkt szczepień typu drive-thru czyli szczepienie bez wysiadania z samochodu - mowi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Zdanem prezydenta, ze szczepieniami powinniśmy wychodzić do ludzi, a nawet ich zachęcać, żeby się szczepili.

-  Mniej procedur, więcej szczepionek, bliżej ludzi, mniej konwencjonalne miejsca, całą dobę. Chcemy jak najszybciej zaszczepić przeciwko koronawirusowi wszystkich chętnych mieszkańców regionu. Pójść tam, gdzie oni chcą się szczepić - w zakładach pracy, przy ulicy, w dużej hali sportowej, w aptekach… tak jak to robią Amerykanie. - mówi prezydent Wąłbrzycha.

W Stanach Zjednoczonych 

uproszczono procedury dotyczące szczepień już na samym początku, zaangażowano wojsko i wszystkie służby. Rozszerzony został katalog profesji osób, które mogą szczepić. Wysokie wyniki w liczbie szczepień osiągnął też Izrael i Wielka Brytania. Prezydent Szełemej zwraca uwagę, że Polska powinna pójść ta samą droga, by jak najszybciej zaszczepić Polaków.
 
Wałbrzych przygotowuje się do uruchomienia punktu szczepień typu drive-thru czyli szczepienie bez wysiadania z samochodu.  Miałby on być czynny całą dobę.

Pomysłem jest też porozumienie w sprawie szczepień z zakładami pracy, na początek z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

 
W punkcie szczepień w Starej Kopalni zaszczepiono już około 50 tysięcy osób  (pamiętajmy, że do Walbrzycha przyjeżdżają też mieszkańcy innych miast). Wśród nich jest ponad 15 tysięcy (nawet do 20 tys.) wałbrzyszan -  szcuje prezydent Szełemej.  

Stara Kopalnia może mieć przepustowość nawet 2 tysięcy osób na dzień, niestety brakuje personelu medycznego, przede wszystkim lekarzy kwalifikujących do szczepień.  


Zobacz też rozmowę z prezydentem Wałbrzycha Romanem Szełemejem w programie Gość Dnia (tvwalbrzych.pl) - KLIKNIJ TUTAJ
 

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno