Ruszyła budowa Punktu Szczepień drive-thru

Dzień po zapowiedzi Prezydenta Wałbrzycha o powstaniu w naszym mieście jednego z pierwszych w Polsce punktu szczepień dla zmotoryzowanych, na placu budowy pojawiły się ekipy z firm Tauron Dystrybucja i Budimex, które zaangażowały się w tworzenie tego obiektu. O starcie prac informuje spółka miejska InVałbrzych.

Punkt Szczepień drive-thru powstanie przy ul. Armii Krajowej na terenie dawnej zajezdni autobusowej, w sąsiedztwie Filii Politechniki Wrocławskiej. 

 

 

Jak zapewnia Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, punkt powinien być gotowy w okolicy 10 kwietnia. Praca w nim polegać będzie na szczepieniu osób podjeżdżających własnymi pojazdami, bez konieczności wysiadania z samochodu. Teren pozwoli na przyjęcie około 150-200 aut dziennie.

 

 

Punkt ma działać 24 godziny na dobę. Zgodnie z zapowiedziami rządu dostawy szczepionek będą znacząco przyśpieszone, więc samych preparatów powinno być pod dostatkiem. Wąskim gardłem może być dostępność personelu do obsługi punktów szczepień ale to ma także się zmienić poprzez dopuszczenie do procedury kwalifikacji i samego zabiegu dodatkowych osób z zawodów medycznych.

 

 

plr

foto: InVałbrzych

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno