Menu

Jesteśmy w szczycie pandemii w Polsce

- Wydaje się, że w tym tygodniu osiągnęliśmy szczyt trzeciej fali pandemii – powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaapelował o spędzenie Świąt Wielkanocnych w domach wśród najbliższych.

Jesteśmy w szczycie pandemii w Polsce
Wiceminister Kraska z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem wziął udział w zdalnej konferencji prasowej.
 
- Myślę, że w tej chwili jesteśmy na szczycie trzeciej fali pandemii w Polsce. Mówię na szczycie, bo wydaje się, że ten szczyt osiągnęliśmy w tym tygodniu. Obserwując sytuację w naszym kraju, widzimy, że w tej chwili dość trudna sytuacja jest w województwach zachodnich i południowych, troszkę lepsza jest na północy czy na wschodzie – pokreślił Kraska.
 
Wiceminister zaznaczył, że w woj. kujawsko-pomorskim sytuacja była znacznie gorsza kilkanaście tygodni temu, a w tej chwili zaczyna się stabilizować. Współczynnik reprodukcji wirusa w tym regionie waha się w granicach 1,1 (w woj. warmińsko-mazurskim – 0,9).
 
- Wszystko zależy od nas samych. Przed nami są święta Wielkiejnocy, więc mój apel, żebyśmy jednak zostali w domu wśród najbliższych, ponieważ każde kontakty powodują to, że koronawirus niestety się rozprzestrzenia, jego aktywność jest coraz większa. Musimy jeszcze te dwa, trzy tygodnie wytrzymać, zdać egzamin – myślę ostatni w tej pandemii. Wiemy, że szczepienia ruszają na masową skalę. Myślę, że niedługo uzyskamy populacyjną odporność – mówił wiceminister.
 
Kraska podkreślił, że trzecia fala pandemii jest zdecydowanie inna niż poprzednia, gdyż na szczycie drugiej fali jesienią w polskich szpitalach było około 23 tys. pacjentów, a teraz jest ponad 31 tys. Zaznaczył, że nie tylko przybywa osób zakażonych, ale także przybywa osób hospitalizowanych i więcej pacjentów musi korzystać z respiratorów.
 
 
Wiceminister wskazał, że to wszystko powoduje, że obciążenie służby zdrowia jest zdecydowanie większe, a liczba pacjentów, którzy przetaczają się przez szpitale powoduje, że wydolność służby zdrowia jest bardzo zagrożona. Zaznaczył, że istnieje jednak pewien bufor bezpieczeństwa, jeśli chodzi o łóżka covidowe i miejsca respiratorowe.
 
Kraska pytany przez dziennikarzy, zapewnił, że nie planuje się przed Wielkanocą wprowadzenia godziny policyjnej i zakazu przemieszczania się. (PAP)
 
Autor: Jerzy Rausz
rau/ joz/
 
opr.plr
foto: Kancelaria Premiera
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ToRwAr (3 kwietnia 2021 19:08)
Cytuję użytkownika: Galileo Galilei
Kolejny odrażający szczur- z "opinią ekspercką"
Chciwa, świńska, kłamliwa morda. Dla nich PLANDEMIA to świetny biznes.
młot na czarownice (3 kwietnia 2021 7:52)
Cytuję użytkownika: JP2 WIELKI - FARYZEUSZE
OHHHH JEJ.. JAKIE ZASKOCZENIE.... NIEZALEZNY PORTAL.. NIEZALEZNYCH WOLNYCH LUDZI... ZAPOMNIAL PRZYPADKIEM TYLKO O ROCZNICY SMIERCI JP2 WIELKIEGO.... O ADAMOWICZU NIE ZAPOMNIELI.... W KONCU JP2 POKONAL KOMUNE I ODNOWIL DUCHA TEJ ZIEMI... ZAS ADAMOWICZ WALYCZL BY STOCZNIA GDANSKA BYLA IMIENIA KOCHANEGO LENINA... WIEMY ZATEM DLACZEGO PORTAL O ADAMOWICZU PAMIETA, A O JP2 WIELKIM NIE... ROMEK PIELGRZYMKI, MSZY PAPIESKIEJ JUZ NIE ROBI?? FARYZEUSZE.
JP 2 pokonał komunę? To niezły żart, proponuję się dokształcić z historii, dowiesz się, jakie procesy doprowadziły do upadku komuny. Ciekawe, jaką ziemię odnowił, bo, np. Chiny, Indie, Indonezję i wiele innych, to raczej nie? Tam jego wpływ był zerowy, a w Ameryce Płd. do nawet ujemny, bo dzięki zwalczaniu teologii wyzwolenia katolicy odchodzą od kościoła rzymskiego do kościoła protestanckiego...Tak odnowił bastion katolicyzmu Irlandię, że stała się laicka, podobnie jak wiele innych krajów...
Galileo Galilei (2 kwietnia 2021 13:57)
Kolejny odrażający szczur- z "opinią ekspercką"
Terpentyna (2 kwietnia 2021 13:56)
Kraska- na majtkach draska. Oto Ukraińcy palą maseczki: https://www.bitchute.com/video/DXd3V3QW66uP/ cała ta "pandemia" spektakularnie wypali prosto w twarz odrażającej żydomasonerii.
JP2 WIELKI - FARYZEUSZE (2 kwietnia 2021 13:19)
OHHHH JEJ.. JAKIE ZASKOCZENIE.... NIEZALEZNY PORTAL.. NIEZALEZNYCH WOLNYCH LUDZI... ZAPOMNIAL PRZYPADKIEM TYLKO O ROCZNICY SMIERCI JP2 WIELKIEGO.... O ADAMOWICZU NIE ZAPOMNIELI.... W KONCU JP2 POKONAL KOMUNE I ODNOWIL DUCHA TEJ ZIEMI... ZAS ADAMOWICZ WALYCZL BY STOCZNIA GDANSKA BYLA IMIENIA KOCHANEGO LENINA... WIEMY ZATEM DLACZEGO PORTAL O ADAMOWICZU PAMIETA, A O JP2 WIELKIM NIE... ROMEK PIELGRZYMKI, MSZY PAPIESKIEJ JUZ NIE ROBI?? FARYZEUSZE.
Covida miałem i bez problemu (2 kwietnia 2021 12:57)
Kolejne święta jak w więzieniu. Szkoda tylko ze to zawsze kiedy święta jest ten szczyt.albo raczej zaraz przed nimi. Covid istnieje. Ale zabija wybranych,nie każdego.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   pandemia  |   koronawirus  |   covid-19  |   sars cov-2. szczyt  |   zachorowania  |   wielkanoc  |   zakaz przemieszczania  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij