Zaatakował policjanta nożem - grozi mu dożywocie

Biegał z nożem po ulicy. Gdy przyjechała policja, zaatakował jednego z funkcjonariuszy nożem. Krewki 35-latek terafił do aresztu, grozi mu nawet dożywotnie więzienie. 

 

W nocy dyżurny komisariatu w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie , że nieznany mężczyzna biega po ulicy i krzyczy, że kogoś zabije. Na miejsce wysłany został patrol. Gdy policjanci podeszli do mężczyzny, ten zaatakował jednego z nich. Mężczyzna próbował dźgnąć policjanta nożem. 

- Funkcjonariusz dzięki skutecznej obronie polegającej na blokowaniu uderzeń noża oraz dzięki posiadanej kamizelce taktycznej, która amortyzowała ciosy, uniemożliwił sprawcy osiągnięcie zamierzonego celu. Sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz. 

Jak sie okazało,  35-letek był poszukiwany do odbycia kary więzienia - 2 lat i 10 miesięcy.  Mężczyźnie postawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i usiłowania zabójstwa - grozi mu za to nawet  dożywocie. Najbliższe trzy miesiące 35-latek spędzi w areszcie.
 
adm
foto: fotolia
redakcja@wlbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno