Premier apeluje: pozostańmy w święta w domu. Decyzje dot. obostrzeń w środę lub w czwartek.
Pozostańmy w te święta w domu  - zapelował premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. Pod postem szybko pojawiło się sporo komentarzy, w większości niezbyt miłe. Tymczasem 
minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że  decyzje dotyczące obostrzeń poznamy w środę lub w czwartek. 

 
W opublikowanym na Facebooku wystąpieniu wideo szef rządu podkreślił, że jesteśmy obecnie w najtrudniejszym momencie walki z pandemią.
 
"Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem: pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny, wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne." - powiedział premier.
 
Pod postem na Facebooku, w ciągu zaledwie godziny pojawiło ponad 200 komentarzy. W większości nie są to pochlebne kometarze, czuć w nich złość i zmęczenie - komentarze możecie przeczytać TUTAJ

 
Decyzji dotyczących obostrzeń można się spodziewać prawdopodobnie w środę lub w czwartek – zapowiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Dopiero w przyszłym tygodniu – ponieważ w poniedziałek mamy święto, to tak naprawdę środa-czwartek – będziemy coś bardziej jednoznacznie w stanie powiedzieć – podkreślił szef resortu zdrowia.
 
Zapytany, czy wtedy też podjęte zostaną decyzje dotyczące obostrzeń, które obowiązują do piątku, 9 kwietnia, Niedzielski odparł, że czeka na dane do środy. Dopytywany, czy wtedy można się spodziewać decyzji w tej sprawie, odpowiedział: „Prawdopodobnie tak. środa-czwartek”.
 
W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 30 546 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 497 osób. W ubiegły piątek (26 marca) resort zdrowia informował o 35 143 nowych przypadkach i o śmierci 443 chorych.
 
Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują zaostrzone zasady związane z pandemią. Zamknięte są salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m kw. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych i księgarni. Utrzymane jest też m.in. zamknięcie hoteli i ograniczenie działalności gastronomii do opcji na wynos.
 
adm
foto:  arch.
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno