Ponad 10-proc. spadek zakażeń. Nie oznacza to, że pandemia słabnie
- W sobotę zanotowano 28,1 tys. nowych zakażeń, o ponad 3,6 tys. mniej niż tydzień temu; to kolejny dzień ponad 10-proc. spadku  - mówił minister Zdrowia Adam Niedzielski.  - Nie odważyłbym się jednoznacznie stwierdzić, że pandemia słabnie - komentuje dzisiejsze dane prof. Włodzimierz Gut.
W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Śląsku (4506) i na Mazowszu (4115) – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 571 osób.
 
Tydzień temu, w sobotę 27 marca, badania potwierdziły 31 757 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło wtedy 448 chorych.

- Jak bezpiecznie spędzimy Wielkanoc zależy, co będzie działo się w najbliższych tygodniach. - podkreslił minister Zdrowia Adam Niedzielski.
 

- Patrząc na te dane można myśleć albo bardzo optymistycznie, że przyrost zakażeń się zatrzymał, albo pesymistycznie, że mamy okres przedświąteczny i w związku z tym wszystko przycichło i wybuchnie po świętach - powiedział prof. Włodzimierz Gut, komentując najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.
 
Jak zaznaczył, mamy obecnie do czynienia z nietypowym okresem, więc "bardzo trudno jest rozróżnić, co jest rzeczywistą zmianą w przebiegu pandemii COVID-19 w Polsce, a co tak naprawdę wynika z tego, że w ferworze przedświątecznym po prostu pewne rzeczy przesunęły się w czasie".
 
- Nie odważyłbym się jednoznacznie stwierdzić, że pandemia słabnie. Praktycznie w chwili obecnej jest to niemożliwe. Musimy poczekać - stwierdził. Dodał, że podobna sytuacja ma miejsce w innych krajach Europy. 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno