Remontowy plan drogowy

Oprócz zakończenia kilku trwających inwestycji drogowych miasto zaplanowało kilka nowych. W tym roku powinna zakończyć się budowa Obwodnicy Zachodniej. Gdzie jeszcze spotkamy ekipy drogowców?

Najważniejszą inwestycją drogową w mieście jest oczywiście budowa Obwodnicy Zachodniej. Według pierwotnych założeń budowa powinna być już w 88% zakończona ale ten wskaźnik osiągnięto tylko na jednym z czterech odcinków (od granicy ze Szczawnem do węzła Żeromskiego). Najmniejsze postępy widać na odcinku od węzła Reja do skrzyżowania z ul. Wysockiego, gdzie wykonano zaledwie 44% planu. (źródło: obwodnicawalbrzycha.pl). Ponadto miasto zamierza rozpocząć budowę łącznika obwodnicy do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego/Kusocińskiego. Przypominamy, że według planu obwodnica ma być gotowa w sierpniu tego roku.
 
 
Druga pod względem rozmachu i kosztów inwestycja drogowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku na ul. 1 Maja. W ramach budowy tzw. Trasy Sudeckiej wyremontowany będzie odcinek tej drogi od skrzyżowania z II Armii do granic miasta. Przed zimą do prac przystąpiły m.in wodociągi porządkując swoje instalacje podziemne, dlatego w wielu miejscach przejazd przez Sobięcin jest mocno utrudniony. Termin zakończenia prac to dopiero koniec przyszłego roku.
 
 
Na ten rok zaplanowano dokończenie prac na ul. Dunikowskiego w dzielnicy Piaskowa Góra (II etap) oraz odcinek ul. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Kaszubską do ul. Sikorskiego na Podgórzu.
 
 
Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie remontów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli środki zostaną przyznane czeka nas remont ul. Staszica na Nowym Mieście oraz w Śródmieściu ul. Limanowskiego i ciąg ulic Matejki i Moniuszki do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Przy okazji dobra wiadomość dla kierowców, którzy narzekali na to niebezpieczne skrzyżowanie. Trwa opracowywanie dokumentacji technicznej do zainstalowania tam sygnalizacji świetlnej. Wprawdzie może to spowodować zmniejszenie płynności ruchu wzdłuż ul. Sikorskiego ale z drugiej strony ograniczy częste wypadki w tym miejscu. Przy okazji trwa także opracowywanie dokumentacji remontu odcinka ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do wiaduktu w stronę Gaju.
 
 
Zaplanowano także kolejne prace na wciąż jeszcze głównej arterii miasta - drodze krajowej nr 35. Remontu doczeka się fragment ul. Wrocławskiej od skrzyżowania z ul. Odlewniczą do ul. Ogrodowej. W tym rejonie ma zostać także wyremontowany odcinek ul. Długiej od  ul. Dunikowskiego do skrzyżowania z Wrocławską wraz z tym skrzyżowaniem.
 
 
Gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, rozpocznie się przebudowa parkingu przy ul. Rycerskiej na placu za Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Ponadto drobniejsze prace drogowe na mniejszych uliczkach będą planowane w ramach dostępności środków finansowych. Zależy to głównie od tego, ile ostatecznie miasto wyda na utrzymanie zimowe.
 
plr
foto: archiwum / obwodnicawalbzycha.pl / Google Maps
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno