Niewybuchy przy drodze do Krzeszowa

Jak informuje portal Relacje Regionalne turyści natknęli się na pociski z czasów II wojny światowej przy drodze pomiędzy Przedwojowem a Krzeszowem w gminie Kamienna Góra. Znaleziskiem musieli zająć się saperzy z Bolesławca.

Dwa pociski leżące w trawie przy drodze zauważyli turyści i natychmiast powiadomili policję. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów z Patrolu Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

 

Jak ustalili dziennikarze Relacji Regionalnych "wszystko wskazuje na to, że pociski zostały tam ułożone przez nieznaną osobę". Region Kamiennej Góry obfituje w podobne znaleziska, choć najczęściej dochodzi do nich pomiędzy miejscowością Raszów a osiedlem Antonówka, gdzie lasy były już wielokrotnie "rozbrajane" przez wojska saperskie.

 

W okolicy nie brakuje jednak "kolekcjonerów", którzy często przywłaszczają sobie niebezpieczne przedmioty. Jeden z takich hobbystów niedawno zostawił reklamówkę ze skorodowanym pociskiem na klatce schodowej jednego z budynków w Kamiennej Górze. Ewakuowano wówczas ponad 100 osób z pobliskich budynków mieszkalnych i marketu spożywczego.

 

opr.plr

źródło: Relacje Regionanle (czadrow24.pl)

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno