Menu

Niewybuchy przy drodze do Krzeszowa

Jak informuje portal Relacje Regionalne turyści natknęli się na pociski z czasów II wojny światowej przy drodze pomiędzy Przedwojowem a Krzeszowem w gminie Kamienna Góra. Znaleziskiem musieli zająć się saperzy z Bolesławca.

Niewybuchy przy drodze do Krzeszowa

Dwa pociski leżące w trawie przy drodze zauważyli turyści i natychmiast powiadomili policję. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów z Patrolu Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

 

Jak ustalili dziennikarze Relacji Regionalnych "wszystko wskazuje na to, że pociski zostały tam ułożone przez nieznaną osobę". Region Kamiennej Góry obfituje w podobne znaleziska, choć najczęściej dochodzi do nich pomiędzy miejscowością Raszów a osiedlem Antonówka, gdzie lasy były już wielokrotnie "rozbrajane" przez wojska saperskie.

 

W okolicy nie brakuje jednak "kolekcjonerów", którzy często przywłaszczają sobie niebezpieczne przedmioty. Jeden z takich hobbystów niedawno zostawił reklamówkę ze skorodowanym pociskiem na klatce schodowej jednego z budynków w Kamiennej Górze. Ewakuowano wówczas ponad 100 osób z pobliskich budynków mieszkalnych i marketu spożywczego.

 

 

opr.plr

źródło: Relacje Regionanle (czadrow24.pl)

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Patolog (7 kwietnia 2021 9:57)
Cytuję użytkownika: Totalniak
Myślisz, że "dr" Szełemengele jednak przegra? Że Prawda mimo wszystko zwycięży? Przecież za "dr" Szełemengele stoją media, cenzura i globalny homoseksualizm!
Myślę, że nie dotrwa do końca wiecznej pandemii i wiekuistego lock-downu (jak my wszyscy- AGENDA2030). Już słabowito wygląda, chyba przekodowało mu DNA by był zdalnie kompatybilny z rozkazami z Nowego Jorku, centrali JP MORGAN. To nienajzdrowsze.
Totalniak (6 kwietnia 2021 23:25)
Myślisz, że "dr" Szełemengele jednak przegra? Że Prawda mimo wszystko zwycięży? Przecież za "dr" Szełemengele stoją media, cenzura i globalny homoseksualizm!
Jarosław Tokarski (6 kwietnia 2021 23:09)
Niewypały, to jest. Impotenci, rozumiecie ; )
Jarosław Tokarski (6 kwietnia 2021 23:09)
A tam leżą niewybuchy: "dr" Roman Szełemengele i Longin Prosiak

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Kamienna Góra  |   niewybuch  |   saperzy  |   Krzeszów  |  

Siatkarska sobota na Hali Wałbrzyskich Mistrzów

Koszykarska Barbórka

Uderzył w budynek mieszkalny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij