Brakuje 32 tys. zł., ale pomnik Ayrtona Senny w Wałbrzychu będzie

W Wałbrzychu powstanie pomnik kierowcy rajdowego Ayrtona Senny. Do tej pory zebrano 8 tys.zł, a potrzebne jest ponad 32 tys.zł. 

Pomnik ma stanąć w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych. Do wykonania pomnika użyto brązu. Projekt został wykonany przez Stefana Romeckiego. Rzeźbę wykonał Dmitrij Buławka Fankidejski. Posłużyła ona do odlewu z brązu, który realizuje Garstkastudio
 
- Poznałem Ayrtona Sennę i był on dokładnie mojej postury. Rzeźba powstawała od roku i po jej zrobieniu została wybrana najlepsza odlewnia artystyczna i zrobiono odlew z brązu. To wszystko jest na ukończeniu. - mówi właściciel muzeum, Jerzy Mazur. 
 
Organizatorem jest Jerzy Mazur. Niezależnie od zebranej kwoty, zapowiada on, że pomnik i tak powstanie. 
 
– Ayrton Senna to nie tylko najlepszy kierowca wszech czasów, ale wyjątkowo dobry człowiek. Według mnie powinien być wzorem dla wszystkich ludzi. Swoim bliskim mówiłem, jak miałem mieć 70-te urodziny, że zamiast równowartości kwiatków czy prezentów, moją wolą jest składka na ten cel.  Mówiłem moim bliskim, że nawet gdybym miał jeść postny chleb, to pomnik powstanie i w najlepszym wydaniu. Ten człowiek na to zasłużył. - mówi Jerzy Mazur. 
 
Odsłonięcie pomnika odbędzie się 1 maja 2021 roku, czyli w 27. rocznicę ostatniego wyścigu Ayrtona Senny podczas Grand Prix San Marino na torze Imola. 
 
Jak informują organizatorzy - Dokładając cegiełkę do całego przedsięwzięcia można zadbać o przyszłość Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych oraz o inne planowane inicjatywy.
 
Zbiórkę znajdziesz tutaj
 
red
foto: zbiórka
redakcja@walbrzych24.com,
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno