Próba włamania czy wandalizm?

40-letni wandal wybił szybę w sklepowej witrynie. Po zatrzymaniu przez ochroniarzy i przekazaniu go policji okazało się, że nie był to jego pierwszy raz.

Z relacji zgłaszających wynikało, że w niedzielę około godziny 23:00 mężczyzna zaczął uderzać metalową rurką w szybę jednego ze sklepów przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Świadkowie, którymi byli przejeżdżający w tym momencie przez Śródmieście pracownicy ochrony, mieli podejrzenie, że może on chcieć włamać się do lokalu, podjęli decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa. Zaalarmowani o tym fakcie funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu szybko udali się do centrum miasta i ostatecznie zatrzymali agresywnego 40-latka.
 
 
Okazało się, że mężczyzna był znany Policji, a w ostatnim czasie nie było to pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez wałbrzyszanina. Dlatego też sąd poparł wniosek wałbrzyskich policjantów oraz prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego, który został przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Za zniszczenie mienia 40-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno