W Toyocie ruszyła produkcja elektrycznych napędów hybrydowych.
Wałbrzyska Toyota uruchomiła produkcję przekładni do elektrycznych napędów hybrydowych . Nowa przekładnia będzie współpracować z najnowszej generacji silnikiem o pojemności 1,5 l., montowana będzie w Toyocie Yaris. 
We wtorek (6 kwietnia) w wałbrzyskiej fabryce uruchomiono produkcję przekładni. Produkcja silnika ruszyła w czerwcu ubiegłego roku w Jelczu-Laskowicach. W ten sposób oba polskie zakłady Toyoty wytwarzają hybrydowy zespół napędowy czyli serce samochodu.

Zespoły napędowe będą trafiać do nowej generacji Toyoty Yaris produkowanej we Francji a od sierpnia br. również w Czechach. W ubiegłym roku Yaris, który jest obecnie  najpopularniejszym modelem Toyoty w Europie, stanowił ponad jedną piątą (20,9%) wszystkich samochodów, które opuściły europejskie salony Toyoty, a jego udział w segmencie B wzrósł do 8,4%.

W tym samym czasie w Polsce Yaris stanowił 24,42% wszystkich zarejestrowanych Toyot, a co trzeci klient indywidualny w segmencie B wybierał właśnie ten model. 


 
W ramach inwestycji Toyota rozbudowała w Wałbrzychu zakład Odlewni o 1700 m2 na potrzeby nowej linii odlewania obudów oraz zainstalowała w obecnej hali skrzyń biegów nowe linie obróbcze i linię montażu. 
 
Wraz z uruchomieniem projektu TMMP rozpoczyna po raz pierwszy w historii produkcję silników elektrycznych MG1 stanowiących integralną część elektrycznej przekładni hybrydowej. Dodatkowo jesienią bieżącego roku w Wałbrzychu uruchomiona zostanie bliźniacza linia przekładni a na początku przyszłego roku kolejna linia silników hybrydowych TNGA 1,5 l. 
 
- Z uwagi na popularyzację napędów hybrydowych w Europie, których udział w całkowitej sprzedaży Toyoty systematycznie rośnie i w 2020 roku wyniósł aż 54%, Toyota zwiększa produkcję kluczowych komponentów w naszych zakładach. Rozpoczynając po raz pierwszy produkcję silników elektrycznych budujemy nie tylko nowe linie produkcyjne ale również wiedzę i doświadczenie naszych pracowników w kierunku eletromobilności. – podkreśla Dariusz Mikołajczak, prezes Toyota Motor Manufacturing Poland.
 
 
Po całkowitym uruchomieniu obecnych projektów w 2022 roku w polskich zakładach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach funkcjonować będzie łącznie aż sześć linii produkcyjnych głównych podzespołów hybrydowych, w tym trzy linie elektrycznych przekładni hybrydowych oraz trzy linie silników zaprojektowanych w architekturze TNGA.       

  
 
Projekty związane z technologią hybrydową realizowane w polskich fabrykach Toyoty adm
foto: użyczone TMMP
redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno