Miał 3,5 promila i jechał od krawężnika do krawężnika

Miał 3,5 promila i jechał od krawężnika do krawężnika. Świadek zajechał mu drogę i odebrał kluczyki. 

Pijany mężczyzna jechał samochodem osobowym na ulicy Bystrzyckiej od prawej do lewej strony drogi, zahaczając o krawężniki, co zauważył jadący za nim mężczyzna. 
 
33-letni wałbrzyszanin ledwo trzymał się na nogach, a badanie wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu dzisiaj usłyszy zarzut.
 
Mężczyzna, który zauważył pijanego  postanowił zadzwonić na Policję i kiedy nadarzyła się okazja, na ul. Noworudzkiej zajechał  mu drogę  i odebrał kluczyki nie pozwalając mu kontynuować jazdy. 
 
Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze chwilę później zatrzymali mężczyznę.
 
Funkcjonariusze odebrali podejrzanemu prawo jazdy i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań. Teraz kierującego czeka sprawa sądowa. 33-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 
Jak informuje policja - Warto po raz kolejny podkreślić, iż właściwa reakcja świadka pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego przy każdej okazji przypominamy. Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, którzy przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 
red
redakcja@walbrzych24.com
foto: ilustracyjne
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno