Punkt szczepień w Świdnicy przyjmie 500 osób dziennie

Do 25 kwietnia Świdnica uruchomi punkt szczepień masowych w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna.  

Świdnica i Strzegom zostały wytypowane w powiecie świdnickim do uruchomienia punktów, które przyspieszyć mają proces szczepień. Jest to też odpowiedź na postulat samorządowców, którzy od miesięcy deklarowali wsparcie w tworzeniu masowych punktów.
 
W świdnickim punkcie przygotowanych zostanie kilka stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewni m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki.
 
- Mobilizujemy wszystkie siły, aby sprawnie przeprowadzić akcję szczepień świdniczan. Podstawowym jednak warunkiem powodzenia tego przedsięwzięcia jest zapewnienie przez rząd odpowiedniej liczby dawek szczepionki. Liczymy na mobilizację służb medycznych, mile widziani będą też wolontariusze. Cieszę się, że już mamy wiele sygnałów od osób, które deklarują takie wsparcie – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.
 
Na bieżąco informować będziemy o dacie uruchomienia, godzinach pracy punktu i kontakcie telefonicznym.
 
red
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno