Dopóki liczba hospitalizacji nie spada, lockdown powinien być utrzymany

- Dopóki liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 nie zacznie spadać, lockdown powinien być utrzymany – ocenił w czwartek koordynator Szpitala Narodowego, członek Rady Medycznej przy premierze dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA.

Dr Zaczyński w TVN24 odniósł się do przedłużenia przez rząd obecnych restrykcji do 18 kwietnia. Ocenił, że to dobra decyzja.
 
- Dopóki liczba osób hospitalizowanych nie zacznie spadać, nie będzie tego buforu bezpieczeństwa, to ten lockdown powinien być utrzymany z powodu bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków – powiedział.
 
Zapytany, czy kwiecień będzie wyglądał tak jak jego pierwsze dni, odparł: "Myślę, że tak".
 
Na pytanie, czy można liczyć na majówkę, lekarz odpowiedział, że "wolałby mieć wakacje, a nie mieć majówki".

- Jeżeli będziemy mieli majówkę i pandemia się jednak rozbuja, to niestety, ale wakacje będą pod znakiem zapytania – powiedział dr Zaczyński.
 
Pytany o powrót jeszcze w tym roku szkolnym do nauki stacjonarnej lekarz stwierdził, że to trudne pytanie, ale powiedział, że ma nadzieję, że on nastąpi.
 
- Zależy to od najbliższych dni. Wiemy, że miesiąc po miesiącu mamy długie weekendy, Święta Wielkanocne, majówkę, i tak naprawdę wszystko zależy od naszej odpowiedzialności"– powiedział.
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, obiekty noclegowe, siłownie, a także żłobki i przedszkola. Uczniowie uczą się zdalnie.
 
Niedzielski podkreślił, że sytuacja w szpitalach jest trudna, a najtrudniejsza na Śląsku. Liczba hospitalizowanych w kraju z powodu COVID-19 wzrasta. Resort zdrowia w środę informował, że w szpitalach przebywało 34 691 pacjentów z COVID-19, czyli ponad 1,1 tys. więcej niż dzień wcześniej.

opr. adm
foto: pixasbay
redakcja@walbrzych24.com


 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno