Stara Kopalnia z dofinansowaniem w kwocie 35 000 złotych
Stara Kopalnia otrzymała dofinansowanie w kwocie 35 000 złotych.  Pieniądze przeznaczone zostaną na dwa projekty
 
 Warto zauważyć, że w tym roku zostały docenione dwa projekty Starej Kopalni: Poszukiwanie mistrza w sobie oraz Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka. Czekamy na wyniki kolejnych konkursów. - podkreśla Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni. 
 
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2021”. Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka, którego organizatorem jest Stara Kopalnia w Wałbrzychu otrzymał dofinansowanie w kwocie 35 000 złotych.  
 
Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu to jedyny w Polsce festiwal celebrujący górnicze tradycje, co jest szczególnie ważne dla miasta, w którym od ponad 20 lat górnictwa już nie ma. 
 
W ramach festiwalu co roku realizowany jest program edukacyjny, kładący bardzo silny nacisk na przekazanie historii kolejnym pokoleniom i budowaniu tożsamości lokalnej wśród mieszkańców z różnych grup wiekowych.
 
To święto, które łączy pokolenia, jest ważne, ponieważ tradycje górnicze odchodzą w zapomnienie wraz z ostatnim pokoleniem górników. 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno