Zakończono prace przygotowawcze przy Punkcie Szczepień
Zakończono prace przygotowawcze przy budowie Punktu Szczepień drive-thru przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu (obok Filii Politechniki Wrocławskiej).  Stawiane są konstrukcje biurowe i wytyczane są ciągi komunikacyjne.    
Punkt Szczepień drive-thru powstaje na terenie dawnej zajezdni autobusowej.  Na placu budowy pojawiły się ekipy z firm Tauron Dystrybucja i Budimex, które zaangażowały się w tworzenie tego obiektu.  Jak informuje firma Budimex, ukończono już prace przygotowawcze terenu, teraz stawiane są konstrukcje biurowe i wytyczane są ciągi komunikacyjne.   

Punkt powinien być gotowy w przyszłym tygodniu. Praca w nim polegać będzie na szczepieniu osób podjeżdżających własnymi pojazdami, bez konieczności wysiadania z samochodu. Teren pozwoli na przyjęcie około 150-200 aut dziennie.

Punkt ma działać 24 godziny na dobę. Zgodnie z zapowiedziami rządu dostawy szczepionek będą znacząco przyśpieszone, więc samych preparatów powinno być pod dostatkiem. Wąskim gardłem może być dostępność personelu do obsługi punktów szczepień ale to ma także się zmienić poprzez dopuszczenie do procedury kwalifikacji i samego zabiegu dodatkowych osób z zawodów medycznych.


 
opr. adm
Foto: Budimex S.A.
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno