Menu

Projekty Funduszu Toyoty wybrane

Znamy już zwycięzców tegorocznego konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat". W tym roku w aglomeracji wałbrzyskiej realizowanych będzie 5 projektów a w powiecie oławskim 3 projekty. 

Projekty Funduszu Toyoty wybrane
W pierwszym etapie tegorocznego konkursu grantowego wnioski były oceniane na postawie kryteriów takich jak współpraca z innymi partnerami czy też liczba pracowników Toyoty zaangażowanych w projekt.
 
Następnie komisja złożona z przedstawicieli partnerów funduszu czyli fabryki Toyoty, Fundacji Edukacji Europejskiej, Zespołu Szkół Nr 5 w Wałbrzychu oraz Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach przyznała punkty poszczególnym inicjatywom na postawie: zbieżności projektu z priorytetami Toyoty (ekologia, mobilność, edukacji techniczna, sport i bezpieczeństwo na drogach), zaspokajanie potrzeb i rozwiązywanie problemów lokalnej społeczności oraz kreatywność projektu.
 
W ostatnim etapie konkursu od 26 marca do 8 kwietnia mieszkańcy regionu mogli zagłosować na najlepsze pomysły zgłoszone przez lokalne organizacje non-profit. Mieszkańcy oceniali między innymi koncepcje zagospodarowania przygotowane przez uczniów i nauczycieli architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz informatyki Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach. Każdy oddany głos oznaczał jeden punkt przyznany danemu projektowi. By wyrównać szanse mniejszych i większych gmin do punktacji zaliczanych było maksymalnie pierwszych 100 głosów mieszkańców oddanych na każdy projekt.
 
- Cieszymy się bardzo z dużego udziału społeczności lokalnej w tym etapie konkursu. Na naszej stronie swój głos oddało ponad 5300 mieszkańców regionu. Ich głos jest bardzo ważny, bo to właśnie oni korzystać będą z efektów pracy organizacji, wolontariuszy i pracowników Toyoty.  – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, która jest inicjatorem Funduszu Toyoty. 
 
Na podstawie punktacji ze wszystkich etapów konkursu wybranych zostało finalnie 5 projektów z aglomeracji wałbrzyskiej oraz 3 projekty z powiatu oławskiego, które otrzymają granty z Funduszu Toyoty, do 20 tysięcy złotych każdy, co oznacza blisko 160 tysięcy dotacji dla wszystkich zaplanowanych inicjatyw. Ich realizacja planowana jest pomiędzy kwietniem a październikiem br. 
 
 
Zwycięskie projekty 
 
 Aglomeracja wałbrzyska
 
1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. B. Malinowskiego, Boguszów Gorce 
- projekt „Bezpieczna droga do szkoły i terenu obiektu OSiR" 
- 275 punktów 
 
2. Muzeum Wsi Sudeckiej i Techniki Mikroskopowej, Głuszyca 
- projekt „Plenerowe eksperymentarium wodne" 
- 265 punktów 
 
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy 
- projekt „Bezpieczne przejście dla pieszych" 
- 260 punktów 
 
 
4. Fundacja Z INNEJ BAJKI, Świdnica 
- projekt „Budowa Edukacyjnego Placu Zabaw na terenie istniejącego placu przy u. Polna Droga" 
- 255 punktów 
 
5. OPS Mieroszów
- projekt „Polana pod Czerwoną Skałą" 
- 255 punktów 
 
Powiat oławski
 
1. Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" 
- projekt „Na pomoc mopkom. Poprawa warunków życia nietoperzy" 
- 255 punktów 
 
2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i integracji, Chwałowice, 
- projekt „Chwałowicka EKOSFERA – jedz zdrowo" 
- 230 punktów 
 
3. Sołectwo Łęg, Urząd Miasta i Gminy Jelcz- Laskowice, 
- projekt „Mini siłownia pod kwitnąca wiśnią" 
- 225 punktów 
 
info: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 

Komentarze

Hahaha (12 kwietnia 2021 17:00)
Ale niespodzianka! Gorce na czele stawki. Czyżby było blisko do wyborów? Jak mógłby PIS nie dać PISowi- Gorce to zagłębie PISu. Dyrektorka szkoły , dyrektorka COJ , po burmistrza - jedna ekipa. A jedyneczka z Boguszowa nic nie dostała? Przecież dyrektorka ze Szkolnej to niedoszła pani komisarz.
michał (11 kwietnia 2021 21:36)
zieliński dzieli hajs dla swoich
Ja (11 kwietnia 2021 18:06)
W przedostatniej edycji wygrała PSP2 w Wałbrzychu.
Lilka (11 kwietnia 2021 14:08)
Cytuję użytkownika: jan
zielińskiego proszę zapytać dlaczego nie my
Co to Zielińskiego obowiązkiem jest pisanie projektów.Moze szkoły są tak doskonale wyposażone ,że nic nie potrzebują.Jak się chce to zawsze winnego znajdziecie.Zalosne!
jan (11 kwietnia 2021 13:12)
zielińskiego proszę zapytać dlaczego nie my
Lilka (11 kwietnia 2021 13:06)
W Wałbrzychu szkoły jak zwykle nic nie dostaną,Brak projektów?

Dodaj komentarz

toyota  |   funusz  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Toyota Aygo X trafiła do zwycięzcy loterii 23. Toyota Półmaratonu...

23. Toyota Półmaraton Wałbrzych za nami. Wygrał Kenijczyk (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij