Nagrania świdnickich zespołów 'na setkę' już dostępne

Rock, metal, blues i pop to główne składniki tegorocznej serii nagrań audio i wideo zrealizowanej w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Ukazało się  21 utworów od 7 lokalnych zespołów prezentowanych w tej edycji.

Zespół Ślad ze Strzegomia w coverze grupy Breakout pt. "Daję Ci próg". Grupa doceniana przez fanów bluesa w całej Polsce, wydała w zeszłym roku debiutancki album z autorskim materiałem i już tworzy nowe utwory.
 
Plethora zaprezentowała podczas "setki" nowe utwory, szykowane na następny album. Ich metalowe, jednak melodyjne kompozycje, zawsze były świetne technicznie a teraz szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykle zróżnicowane wokale Adki Niksińskiej. 
 
Hortus również zaprezentował melodyjne, wpadające w ucho kawałki, tyle że w bardziej klasycznym, rockowym wydaniu. Mimo, że był to ich debiut na deskach Świdnickiego Ośrodka Kultury, nie dało się wyczuć tremy i warto sprawdzić riffy, które zaserwowali.
 
Toxide z nowym wokalistą nadal grają hard rocka, ale w mroczniejszej, mniej melodyjnej odmianie. Teksty odgrywają w ich twórczości dużą rolę co sprawia, że śpiew niesie też w sobie sporą dawkę emocji. Warto porównać z "setkami" z poprzednich edycji.
 
FanKlub to jedyny popowy zespół w tej edycji. Grupa stworzona przez Małgorzatę Szabunię, która jest nie tylko wokalistką, ale również autorką tekstów i muzyki. Jej mocny głos i melodyjne kompozycje mogłyby konkurować z wieloma promowanymi w radio utworami.
 
Oya to kolejni reprezentanci Strzegomia w ramach "setki". Zeszłorocznej jesieni zarówno wystąpili przed publicznością w sali teatralnej ŚOK jak i nagrali kilka swoich rockowych utworów, które nawiązują brzmieniem do gitarowych klasyków lat '70-tych.
 
Mindless również czerpią z gitarowych klasyków, tyle że lat '90-tych. Wyczuwalne inspiracje grungem wykorzystują do dalszych poszukiwań a co odnajdują można sprawdzić na nagraniach z "setki" i zeszłorocznym, debiutanckim albumie.
 
Metoda nagrań "na setkę" polega na nagrywaniu całego zespołu jednocześnie (w odróżnieniu od studyjnego nagrywania każdego muzyka osobno). W ramach świdnickiego projektu odbyły się już 24 sesje, w ramach których zarejestrowano 16 lokalnych zespołów. Linki do ich nagrań oraz relacji fotograficznych można znaleźć tutaj
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno