Menu

Wałbrzyszanie w czołówce zgłaszających szkody samochodowe

Wałbrzych znalazł się na 60 miejscu, wśród miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę OC.

Wałbrzyszanie w czołówce zgłaszających szkody samochodowe
Blisko 21% mieszkańców deklaruje przynajmniej jedną szkodę w całej historii swojego ubezpieczenia. To jeden z lepszych wyników na Dolnym Śląsku, a nawet w Polsce.
 
W zestawieniu znalazły się 84 miasta powyżej 50 tys. mieszkańców.  Wałbrzych zajął  w nim 60. miejsce. Spośród uwzględnionych na liście dolnośląskich miejscowości niżej uplasowały się jedynie Jelenia Góra (20,7%) i Świdnica (19,9%). W pierwszej 10 najbardziej szkodowych miast znalazły się natomiast Głogów i Legnica z wynikami kolejno 24.5% i 24,1%.
 
Ze wszystkich wziętych pod uwagę miast w rankingu najmniej kierowców deklarowało co najmniej jedną szkodę w Ostrowcu Świętokrzyskim (16,8%), a najwięcej w Rudzie Śląskiej (26,1%).
 
Profil szkodowego kierowcy w Wałbrzychu
 
Statystyczny szkodowy wałbrzyszanin porusza się 13-letnim Fordem Focusem i ma 37 lat. Choć w Wałbrzychu średnio płaci się za OC 686 zł, to jeśli spowodował on w zeszłym roku szkodę, za polisę zapłaci 915 zł.
 
 
 
Mieszkańcy Wałbrzycha płacą więcej
 
W 2020 roku średnia cena OC w Polsce była niższa od tej płaconej przez wałbrzyszan o 14 zł (672 zł). Jednak w porównaniu do przeciętnej stawki na Dolnym Śląsku (741 zł)  za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne zapłacili oni 55 zł mniej. Z listy 84. miast, tylko w 24 miejscowościach płacono więcej niż w Wałbrzychu. W tym w Głogowie (697 zł), Legnicy (722 zł) i Lubinie (736 zł).
 
– Kalkulując cenę ubezpieczenia OC towarzystwa  biorą pod uwagę wiele czynników,  m.in. liczbę pojazdów i kierowców, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Wysokie ceny ubezpieczeń OC w Wałbrzychu nie powinny specjalnie dziwić. Drogi w tym mieście powiatowym codziennie przemierzają setki tysięcy samochodów, a to z kolei oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku - mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju 
 
info: Rankomat
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Każdy ma virusa (12 kwietnia 2021 14:32)
Cytuję użytkownika: Wincenty ze Świebodzic
dziwne dane. a jak przyjdzie już do jakiegoś drogowego zdarzenia na terenie miasta to prawie za każdym razem bierze w nim udział auto na tablicach DSW...
I w dodatku BMW..
Wincenty ze Świebodzic (11 kwietnia 2021 20:48)
dziwne dane. a jak przyjdzie już do jakiegoś drogowego zdarzenia na terenie miasta to prawie za każdym razem bierze w nim udział auto na tablicach DSW...

Dodaj komentarz

szkoda  |   rankomat  |   statstyki  |  

Wałbrzych 17. na liście miast, w których OC najbardziej potaniało

Gwałtowny wzrost opłat

Ile przebiegu ma przeciętne wałbrzyskie auto?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij