Jak nazwiecie obwodnicę Wałbrzycha?

Jak już informowaliśmy, wystartował konkurs na nazwę dla Obwodnicy Wałbrzycha. Każdy może zgłosić swoją propozycję a jeśli komisja uzna ją za ciekawą, trafi do finałowego głosowania. Na autora zwycięskiej nazwy czeka atrakcyjna nagroda. Macie propozycje? 

Nazwa obwodnicy mogłaby zostać nadana w tradycyjny sposób poprzez zwykłe zgłoszenie propozycji i głosowanie w Radzie Miejskiej ale magistrat chce, by w ten proces włączyli się mieszkańcy Wałbrzycha.
 
- Do konkursu zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha, którzy mogą w ten sposób zapisać się w historii naszego miasta. Obwodnica budzi ogromne emocje wśród wałbrzyszan, jako największa inwestycja, jaka realizuje się w tej chwili w naszym mieście i zmierza ku końcowi. Wkrótce będzie potrzebowała nazwy, by oznaczać ją na mapach - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Konkurs ruszył w poniedziałek 12 kwietnia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Znaleźć tam można regulamin oraz formularz zgłoszeniowy.
 
- Są pewne reguły sankcjonowane przez prawo. Nazwa nie może być sprzeczna z dobrymi obyczajami, nie może być wulgarna, nie może nawiązywać do nazw już istniejących. W przypadku nazwisk czy pseudonimów zakładamy, że powinny dotyczyć osób, które nie żyją od co najmniej pięciu lat - wymienia Sylwia Bielawska.
 
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja. Potem komisja konkursowa będzie miała dwa tygodnie na wybranie co najmniej trzech propozycji, które trafią pod głosowanie. Autor zwycięskiej nazwy zostanie zaproszony na wycieczkę do Brukseli wraz z osobą towarzyszącą, gdzie zwiedzić będzie można Parlament Europejski czy Dom Historii Europejskiej.
 
 
Za każdym razem gdy informowaliśmy o konkursie, ruszała fala komentarzy z wieloma propozycjami. Czy wśród nich znajdzie się ta zwycięska?
 
 
plr
foto: obwodnicawalbrzycha.pl
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno