Menu

Ciągnęła psa za autem - jest opinia biegłego

Teresa M. sołtys wsi Wirki usłyszała prokuratorskie zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem. Podejrzana tylko częściowo przyznała się do zarzutów. Prokuratura zamierza dodatkowo zbadać czy dotychczas prawidłowo zajmowała się zwierzęciem. Jest opinia biegłego 

Ciągnęła psa za autem - jest opinia biegłego
Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy 59-letnia Teresa M. potwierdziła, że przywiązała psa do haka holowniczego samochodu ale nie miała zamiaru zrobić zwierzęciu krzywdy. Wcześniej pies miał jej uciec. Po poszukiwaniach znalazła go w sąsiedniej miejscowości.
 
- Podjęła decyzję, że nie wsadzi psa do samochodu, bo jak zeznała "nie była w stanie tego zrobić". Zaczepiła go łańcuchem do haka holowniczego i udała się w kierunku miejsca zamieszkania. Wyjaśnia, że obserwowała jak pies biegnie za samochodem ale w pewnym momencie straciła kontakt wzrokowy i to wówczas jak wynika z zeznań świadków, pies miał być ciągnięty po asfalcie i doszło do spowodowania obrażeń - mówił  prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.
 
Co stwierdził biegły?
 
- Otrzymaliśmy opinię biegłego z zakresu weterynarii, która potwierdziła przypuszczenia. Wynika z niej, że pies ma ślady starych obrażeń, których mechanizm był identyczny jak w przypadku świeżych ran. Powstały w wyniku tarcia. Musimy teraz ustalić, czy pies był już wcześniej ciągnięty za samochodem. Jego właścicielka zeznała, że zdarzenie miało charakter incydentalny. Będziemy przesłuchiwać świadków, sprawdzimy monitoringi – mówi prokurator rejonowy, Marek Rusin dla portalu swidnica24.com
 
 
 
Na ten moment postawione zarzuty są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Prokurator nie zdecydował na tym etapie postępowania na areszt wobec podejrzanej a jedynie poręczenie majątkowe i dozór policyjny.
 
Trwa zbiórka na leczenie poszkodowanego psa (KLIKNIJ TUTAJ). Prowadzi ją Fundacja Mam Pomysł, która jest operatorem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
 
 
plr
foto: Fundacja Mam Pomysł
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ala (13 kwietnia 2021 21:06)
Pokazac wszystkim mordę tej szmaty. Życzę jej cierpienia takiego jakie zgotowała temu psiakowi.
Marek (13 kwietnia 2021 21:02)
Ukarać szmatę.Jak można znęcać się nad zwierzęciem które nie może się obronić. Oby dostała karę bez zawiasów.
Wanda (13 kwietnia 2021 20:45)
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
na pewno z PISU
Tak to potwierdzone. ***** ***.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (13 kwietnia 2021 19:48)
na pewno z PISU
Fliper (13 kwietnia 2021 19:17)
Do wora ze ścierą.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   Wiry  |   sołtys  |   pies  |   znęcanie  |   ciągnęła za samochodem  |  

Apostazja w kościele katolickim i konwersja w kościele...

Trzeba to posprzątać. Pomożecie ?

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij