Ponad 15 tys. wałbrzyszan jest już zaszczepionych

15 705 wałbrzyszan zostało juz zaszczepionych - informuje prezydent miasta, Roman Szełemej. Nowy punkt szczepień drive-thru jest już gotowy i jak zapowiada prezydent - można go uruchomić w każdej chwii. 
 

7128 mieszkańców miasta przyjęło drugą dawkę, po pierwszej dawce jest 8 557 osób.To stan na poniedziałek (12 kwietnia) na godzinę 22:00. 

Pod koniec marca Punkt szczepień w Starej Kopani pobił rekord dziennego szczepienia - udało się zaszczepić 1463 osoby. 

Tymczasem praktycznie gotowy jest już nowy punkt szczepień zlokalizowany przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu (teren byłej zajezdni MPK). Praca w nim polegać będzie na szczepieniu osób podjeżdżających własnymi pojazdami, bez konieczności wysiadania z samochodu. Pozwoli to na przyjęcie około 150-200 aut dziennie. Punkt ma działać 24 godziny na dobę.


Do 25 kwietnia Świdnica uruchomi punkt szczepień masowych w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Punkt będzie mógł przyjąć około 500 osób dziennie.

19 kwietnia ma zostać otwarty pierwszy punkt szczepień powszechnych i 16 punktów w ramach pilotażu. Kolejne w następnych tygodniach – zapowiedział we wtorek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Obejrzyj - Nowy punk szczepień 

adm
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno