Menu

Ktoś zasypał wjazd do garaży na Podzamczu

Ktoś zasypał wjazd do garaży na Podzamczu przy ul. Basztowej. Ich właściciele  z uwagi na to, że ziemia zniszczyła im elewację, domagają się wyjaśnień i usunięcia nasypu.

Ktoś zasypał wjazd do garaży na Podzamczu
Jak informują w liście - Został wykonany nielegalny nasyp blokujący drogę gruntową pomiędzy garażami przy ulicy Basztowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych Podzamcze. Ziemia została usypana przez „rolnika" operującego w tym rejonie. Nasyp znajduje się poza działką, którą może on dysponować, prawdopodobnie na podstawie istniejących umów dzierżawy.
 
 
 
Właściciele  obawiają się, że ziemia spowoduje uszkodzenia w konstrukcji garaży. Chcą, by nasyp był usunięty. 
 
- Poza uszkodzeniem garaży, zniszczone zostało wiele dróg gruntowych, znajdujących się na mapach i  prowadzących z Osiedla Podzamcze do Ogrodów Działkowych. Może to powodować problemy w dotarciu służb ratunkowych w obręb ogródków i lasu. - informują właściciele garaży. 
 
Do sprawy będziemy wracać. 

Komentarze

rolnik ze śródmieścia wrocławia (18 kwietnia 2021 7:53)
rolonikom się w dupach poprzewracało za unijne dotacje, za które tak jeszcze 15 lat temu pisoczyli, KRUSY dla nierobów, rolników milionerów, kupowanie na pokaz ciągników za kilkaset tysięcy czy nawet milion złotych o to obraz części polskiej wsi, zadżumionej pisem i tvpis propagandą. Pamiętajcie ci co najwięcej płaczą mają się dobrze, tam gdzie jest bieda nie ma rozgłosu.
Oburzony (17 kwietnia 2021 17:04)
Od dłuższego czasu użytkownik pół niszczy drogi gminne wg własnego widzimisię. Stopniowo kolejne drogi polne zostają zaorane. To jest bezprawie.
Michał (17 kwietnia 2021 12:03)
Cytuję użytkownika: Piotr
Sprawa jest prosta: przejazd pomiędzy garażami jest o szerokości ok. 8m z czego 6 metrów to droga gminna a 2 m należy do właścicieli garaży. Proszę zadzwonić na Straż Miejską a ona przeprowadzi czynności aby Wydział Środowiska Urzędu Miasta wydał Decyzję na usunięcie ziemi przez tego rolnika. Trzeba podkreślić tylko, że ręka rękę myję - rolnik i urzędnicy jakieś kolesiostwo zawiązało się tam. Rolnik chciał znaków drogowych to ZDiKM postawił, nie patrząc na 3 tysiące działkowców.
Dokładnie. Urzędnik który wydawał decyzję o znakach to kolega rolnika. I do tego ktoś pewnie wziął z łapę...
Michał (16 kwietnia 2021 20:46)
To jest droga gminna a dokładnie działka 026501_1.0047.73/1 która należy do gminy. Ja się pytam gdzie jest straż miejska? Gdzie jest również straż miejska gdy rzekomy "rolnik" zabrudza drogę wyjeżdżając z pola nieczyszcząc maszyn zanieczyszcza drogę??
Michał (16 kwietnia 2021 20:46)
To jest droga gminna a dokładnie działka 026501_1.0047.73/1 która należy do gminy. Ja się pytam gdzie jest straż miejska? Gdzie jest również straż miejska gdy rzekomy "rolnik" zabrudza drogę wyjeżdżając z pola nieczyszcząc maszyn zanieczyszcza drogę??
Kargul (16 kwietnia 2021 17:50)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Z fotografii zamieszczonych nie widać aby został zasypany wjazd do garaży jak napisano w tytule tego Artykułu . Rolnik zwyczajnie zablokował przejazd przez swoje pole .To jest jego pole i on decyduje czy ktoś może po nim chodzić, jezdzić i zostawiać śmieci za garażami na jego polu
Lepiej by było gdyby na granicy swojego pola wykopał głęboki rów i na obrzeżu usypał warstwę obornika.
Miejscowy (16 kwietnia 2021 16:51)
Cytuję użytkownika: wp
Cytuję użytkownika: wp
Cytuję użytkownika: Tom
Cytuję użytkownika: garage
Chłop spaprał jedynie to ze naruszył własność prywatną tych właścicieli garaży, ale jest drugie dno teren pola to teren prywatny. Ludzie chodzili latami po prywatnym terenie który leżał ugorem. Od dwóch lat jest uprawiana ziemia, teraz została zasiana pszenica. A jak by tak po waszych działeczkach i grządkach ktoś wiecznie łaził to co? Podobno dwa lata temu właściciel tego terenu zaproponował zarządowi działek by działkowcy dorzucili się do wybudowania ścieżki to było wielkie oburzenie.
Co Ty człowieczku piszesz za p*****ly, na niemieckich mapach zaznaczone są te ścieżki i na obecnych też te ścieżki są oznaczone innym nr. działki. A po drugie ten ludek nie chciał wybudować ścieżki, tylko chciał pazer od każdej działki daninę za przejście i to nie były małe pieniądze (zarobkowi z j....ny)
Nas nie obowiązuje to co było na starych mapach niemieckich tylko to zo jest na polskich mapach administracyjnych. W tym miejscu nie ma żadnej drogi tylko jest pole. Wejdź na geoportal i sobie sprawdź. Rolnik ma rację i miał prawo zaorać tą sztucznie wydeptaną ścieżkę. Natomiast nie miał prawa naruszać obiektów garażowych.
Mała korekta. Na geoportalu jest wyznaczona droga jakieś 20 metrów obok tej zaoranej (działka nr 73/1). Zatem wszystko zależy od tego, czy rolnik miał prawa również do tej działki.
Tam obok faktycznie byla jakies 30 lat temu droga gruntowa,pamietam.Po zbudowaniu garazy powstala w sposob naturalny ta zasypana. Wiazace sa tu mapy czy ta zasypana droga jest na nich ujawniona.Wlasciciele dwoch garazy na foto moga zarzadac usuniecia ziemi na odleglosc 1m od elewacji bo chlop faktycznie postapil tu po chamsku.Nie musial zasypywac im tynku aby zagrodzic przejazd.
Joker (16 kwietnia 2021 11:51)
Dziwne ,ze zrobił to w niedziele rano czyzby nie chciał swiadków krótko mowiac wszedł na teren włascicieli garazy........powinien dostac wezwanie na usuniecie tego w trybie natychmiastowym.JANUSZ wynajał koparke i zrobił sobie SAMOWOLKE
;D (16 kwietnia 2021 10:56)
Cytuję użytkownika: Dorota
Jaki problem by był zostawić tą ścieżkę przecież dużo starszych osób chodziło tędy na działkę a teraz którędy mają chodzić na około ludzie trochę chęci ze strony rolnika przecież nikt nie chce mu nic niszczyć tylko trzeba trochę wyrozumiałości z obu stron.
Człowiek jedzie maszyną i orze. To nad ścieżką ma lemiesz podnosić? Potem jedzie siewnikiem i sieje. No to on jeszcze może by coś wykombinował. Ale potem idą ludzie,każdy jak mu się spodoba. Przez JEGO pole. On za to pole płaci podatki. Niszczą,wydeptują,sikają,rozrzucają wokół siebie setki kilogramów śmieci. A przecież są "w gościach". No to oni już nie muszą kombinować,szanować nic nie muszą? To już tylko z jednej strony wtedy oczekuje się wyrozumiałości. A ja oczekuję szacunku dla własności.
:) (16 kwietnia 2021 10:52)
"zniszczone elewacje" .... no wezcie sie wlasciciele polonezow co je pucujecie w tych garazach puknijcie w zakola
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

garaze  |   nasyp  |   ziemia  |   zniszczenia  |  

Niszczą przystanki - monitoring nie wystarcza, a naprawa kosztuje...

Vlogerzy szukają węgla w Wałbrzychu

Noc Muzeów w Starej Kopalni (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij