Pierwszy etap remontu kultowego stadionu

Ruszyły prace porządkowe na terenie stadionu w dzielnicy Nowe Miasto. - W żadnym wypadku nie rezygnujemy z remontu tego obiektu i cały czas szukamy zewnętrznych środków, aby dać mu nowe życie - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Na pierwszy etap remontu miasto przeznaczyło 3 mln zł. Kwota ta wystarczy zaledwie na przeprojektowanie obiektu i prace porządkowe. Jak widać, na miejscu ruszyły już prace związane z rozbiórką ogrodzenia, które zastąpione ma być nowym.

 

 

Miasto starało się o dofinansowanie w kwocie 27 milionów złotych na szeroki zakres prac remontowych z II tury Funduszu Inwestycji Lokalnych ale środki nie zostały przyznane. W pierwszym rozdaniu Wałbrzych otrzymał wprawdzie 24,5 mln zł ale kwota ta została rozdzielona na kilka projektów, choć pojawiały się głosy, że cała pula powinna trafić na remont stadionu.

 

 

Stadion w dzielnicy Nowe Miasto został otwarty w 1926 roku. Wówczas obiekt nosił nazwę Waldenburger Berglandstadion. W 1946 roku stadion przęjął Górnik Wałbrzych. W latach 1983–1989 obiekt gościł występy tej drużyny w I lidze. Na przełomie 1992 i 1993 roku doszło do fuzji Górnika z Zagłębiem Wałbrzych, a nowo powstały klub rozgrywał swoje spotkania na obiekcie Zagłębia, Stadionie Tysiąclecia. Od tego czasu Stadion Miejski nie jest już regularnie użytkowany, a jego trybuny powoli niszczeją.

 

plr

foto: FB Roman Szełemej, P.Tokarski

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno