Remont dworca w Zagórzu
Spójrzcie na zdjęcie - tak będzie wyglądał wyremontowany dworzec kolejowy w Zagórzu Śląskim. W budynku znajdzie się kawiarnia i wypożyczalnia rowerów. Gmina Walim planuje też przebudowę  drogi z centrum Zagórza do Jeziora Bystrzyckiego i  Zamku Grodno.  
 
Gmina Walim otrzymała z programu dla gmin górskich ponad 1,9 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę infrastruktury wspomagającej rozwój turystyki w Zagórzu Śląskim. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
 
- Przebudowana zostanie droga gminna ul. Spacerowa, łącząca centrum miejscowości z Jeziorem Bystrzyckim oraz Zamkiem Grodno, w części należącej do Gminy Walim. Przed kilku laty gmina przejęła budynek dawnego dworca kolejowego, w którym już wymienione  zostało pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa.  W ramach otrzymanych z programu środków, wykonana zostanie elewacja budynku,  a obok powstaną miejsca  parkingowe oraz stojaki dla rowerów. - informje Gmina Walim. 

Remont dworca wpisuje się w trwającą modernizację (a właściwie budowę od nowa) zabytkowej linii kolejowej nr 285.  Do agórza bedzie można przyjechać np. z Wrocławia i Świdnicy pociągiem, a Gminę Walim zwiedzać na rowerze. 
 
Dodatkowo z Rządowego Funduszu  Inwestycji Lokalnych Gmina Walim otrzymała ponad 70 tys. zł na zadanie „Budowa ścieżki turystycznej do punktu widokowego w pobliżu budynku CORT Akwarium oraz kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim”.

Ścieżka  zaczynać się będzie przy parkingu obok budynku CORT i prowadzić będzie do punktu widokowego, z którego rozpościera się przepiękny widok na  Jezioro Bystrzyckie. Najważniejszą jej funkcją będzie zapewnienie  bezpiecznego dojścia z parkingu do wstęgowej kładki dla pieszych, łączącej brzegi Jeziora Bystrzyckiego.   
 

adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno