Wirtualny wernisaż Łukasza Karkoszki

Stara Kopalnia pozostaje zamknięta dla zwiedzających ale nadal realizuje swoje wystawiennicze plany. Najnowszą wystawę "Poszukiwania" otwarto wirtualnie z nadzieją na rychłe otwarcie i że goście zdążą ją jeszcze zobaczyć.

Na facebook’u Starej Kopalni w Wałbrzychu otwarto wystawę Łukasza Karkoszki "Poszukiwania". Artysta prezentuje rzeźby oraz prace malarskie wykonane w
plastycznej glinie formowanej, barwionej i wypalanej w wysokiej temperaturze. Inspiracją dla Łukasza Karkoszki jest natura i człowiek.
 
 
- Ceramika to medium, które wykorzystuję w swojej twórczości, zarówno w rzeźbie jak i malarstwie. Tematem moich realizacji rzeźbiarskich jest człowiek. Ludzka postać przez swą różnorodność, dynamizm, zmienność inspiruje do ciągłych interpretacji. Człowiek jest dla mnie tylko pretekstem do kreowania idealnej formy, do pracy nad bryła, nad doborem proporcji mas, kierunku i skali. W trakcie kształtowania obiektu próbuję zatrzeć realność postaci, tak by powstał, bardziej znak lub symbol, niż realistyczny obraz. Za pomocą technik ceramicznych kreuję również swoje kompozycje
malarskie. Działanie szkliw, ich przenikanie, rozległa paleta kolorystyczna i strukturalna daje inspirujące możliwości tworzenia reliefu i obrazu ceramicznego - mówi Artysta, Łukasz Karkoszka.

 

Wystawa gości w Galerii Sztuki Współczesnej ale jeszcze nie może zostać otwarta dla zwiedzających. Dwie rzeźby wyeksponowano w plenerze, szukajcie ich w pobliżu siedziby Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Dostępność samej wystawy uzależniona jest od pandemicznyc obostrzeń. Prace Łukasza Karkoszki będą eksponowane w galerii do 31 lipca.

 

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno