Menu

Wirtualny wernisaż Łukasza Karkoszki

Stara Kopalnia pozostaje zamknięta dla zwiedzających ale nadal realizuje swoje wystawiennicze plany. Najnowszą wystawę "Poszukiwania" otwarto wirtualnie z nadzieją na rychłe otwarcie i że goście zdążą ją jeszcze zobaczyć.

Wirtualny wernisaż Łukasza Karkoszki
Na facebook’u Starej Kopalni w Wałbrzychu otwarto wystawę Łukasza Karkoszki "Poszukiwania". Artysta prezentuje rzeźby oraz prace malarskie wykonane w
plastycznej glinie formowanej, barwionej i wypalanej w wysokiej temperaturze. Inspiracją dla Łukasza Karkoszki jest natura i człowiek.
 
 
- Ceramika to medium, które wykorzystuję w swojej twórczości, zarówno w rzeźbie jak i malarstwie. Tematem moich realizacji rzeźbiarskich jest człowiek. Ludzka postać przez swą różnorodność, dynamizm, zmienność inspiruje do ciągłych interpretacji. Człowiek jest dla mnie tylko pretekstem do kreowania idealnej formy, do pracy nad bryła, nad doborem proporcji mas, kierunku i skali. W trakcie kształtowania obiektu próbuję zatrzeć realność postaci, tak by powstał, bardziej znak lub symbol, niż realistyczny obraz. Za pomocą technik ceramicznych kreuję również swoje kompozycje
malarskie. Działanie szkliw, ich przenikanie, rozległa paleta kolorystyczna i strukturalna daje inspirujące możliwości tworzenia reliefu i obrazu ceramicznego - mówi Artysta, Łukasz Karkoszka.

 

Wystawa gości w Galerii Sztuki Współczesnej ale jeszcze nie może zostać otwarta dla zwiedzających. Dwie rzeźby wyeksponowano w plenerze, szukajcie ich w pobliżu siedziby Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Dostępność samej wystawy uzależniona jest od pandemicznyc obostrzeń. Prace Łukasza Karkoszki będą eksponowane w galerii do 31 lipca.

 

 

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jackson Pollock (17 kwietnia 2021 10:20)
"Sztuka współczesna". Cóż za żenada i wstyd! No ale każdy chce trzymać się blisko kasy, a nie każdy chce zatruwać ludzi, jak uzurpator Kopalni Szełemengele

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Stara Kopalnia  |   wystawa  |   ceramika  |   łukasz karkoszka  |   poszukiwania  |   sztuka  |  

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

Miłośnicy Smartów odwiedzili Starą Kopalnię

Obwodnica z lotu ptaka (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij