Menu

Koronawirus w odwrocie?

- Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii – ocenił w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że nie oznacza to, że jest dobrze, szczególnie w szpitalach, a do maja liczba zgonów będzie najprawdopodobniej duża.

Koronawirus w odwrocie?
- Wydaje się, że spełnia się scenariusz stopniowego ustępowania trzeciej fali pandemii, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń i zmniejszającą się liczbę chorych, w szpitalach, także pod respiratorami – powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.
 
Zaznaczył przy tym, że zmniejszenie tych parametrów wskazuje na to, że "mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali".
 
- Oczywiście nie oznacza to, że jest dobrze – podkreślił. - W szpitalach jest bardzo źle, jest bardzo duże przeciążenie. Te zmniejszające się nieco liczby nie mają znaczenia z punktu widzenia szpitali, gdzie jest i tak nadmiarowość chorych. Bardzo trudno leczy się w takich warunkach – kontynuował lekarz.
 
Wskazał, że jeszcze przez dwa – trzy tygodnie można się spodziewać bardzo dużej liczby zgonów.
 
Zapytany o to, jakie wskaźniki należy brać pod uwagę przy ocenie etapu fali pandemii, zaznaczył, że liczba zgonów będzie nadal podstawową rzeczą, podobnie jak liczba osób hospitalizowanych i pod respiratorami, liczba zakażeń oraz współczynnik reprodukcji koronawirusa – wskazujący, ile statystycznie osób zaraża chory na COVID-19.
 
 
- Jest on teraz na poziomie 0,89 – w każdym województwie jest poniżej 1. Wskazuje to, że pandemia jest w odwrocie. Już można powiedzieć, że trzecia fala jest w odwrocie, ale nie można powiedzieć więcej i należy to formułować ostrożnie – zastrzegł dr Sutkowski.
 
Dodał, że w jego ocenie do maja będziemy mieć do czynienia z "ogromną liczbą zgonów", więc bardzo trudno o hurraoptymizm. "Decydowały będą wskaźniki" – podsumował.(PAP)
 
Autorka: Elżbieta Bielecka
emb/ joz/
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

. (18 kwietnia 2021 10:12)
Cytuję użytkownika: Gość
Cytuję użytkownika: ...
tylko DEBILE sie nie zaszczepią
Nie życzę żadnej choroby ale inaczej będziesz mowil jak ciebie covid pozamiata ja też do uważałem inaczej dopóki sam przez to nie przeszedłem.
Czytaj ze zrozumieniem
Ja2 (17 kwietnia 2021 22:03)
Cytuję użytkownika: Wszczepianie raka
Cytuję użytkownika: ...
tylko DEBILE sie nie zaszczepią
Zobaczysz co się będzie działo przez nastepne miesiące z "wyszczepionymi".
Będą bezpieczniejsi i jeśli już złapią covid, przeżyją, nie to co wszyscy niezaszczepieni.
Gość (17 kwietnia 2021 17:58)
Cytuję użytkownika: ...
tylko DEBILE sie nie zaszczepią
Nie życzę żadnej choroby ale inaczej będziesz mowil jak ciebie covid pozamiata ja też do uważałem inaczej dopóki sam przez to nie przeszedłem.
Dr nauk med (17 kwietnia 2021 14:48)
Nigdy nie był w natarciu, ale dobra. Nie było i nie ma żadnej pandemii.
Wszczepianie raka (17 kwietnia 2021 14:45)
Cytuję użytkownika: ...
tylko DEBILE sie nie zaszczepią
Zobaczysz co się będzie działo przez nastepne miesiące z "wyszczepionymi".
STOP COVIDIOTOM (17 kwietnia 2021 14:27)
Ratownik medyczny przerywa zmowę milczenia. https://www.facebook.com/383774518626868/videos/471969680523292 ; https://www.facebook.com/MediaNarodoweMN/videos/4004346139620174 ;
... (17 kwietnia 2021 13:13)
tylko DEBILE sie nie zaszczepią

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   koronawirus  |   covid-19  |   sars cov-2  |   pandemia  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij