Noblistka kupiła zabytkową willę

Olga Tokarczuk wraz z czterema innymi inwestorami odkupiła od gminy Nowa Ruda zabytkową willę w centrum miasta. Planują otwarcie pensjonatu i prowadzenie działalności kulturalnej.

O fakcie sprzedaży nieruchomości poinformowała gmina Nowa Ruda. Byłby to przetarg jeden z wielu ale rozgłosu nadało mu uczestnictwo w inwestycji noblistki Olgi Tokarczuk. Jak przekazano "Nabywcą jest grupa pięciorga inwestorów, w tym Olga Tokarczuk z mężem Grzegorzem Zygadło oraz właściciele zabytkowego zespołu Zamek Sarny w pobliskiej Ścinawce Górnej.

 

 

W dalszej częsci komunikatu czytamy:

 

Inspirując się tradycją drukarstwa, inwestorzy zadeklarowali utworzenie w nieruchomości pensjonatu, którego przestrzenie będą wykorzystywane także na działalność kulturalną i edukacyjną. Przed budynkiem znajduje się pomnik Gutenberga, twórcy pierwszej przemysłowej metody druku.
 
Planowane jest włączenie willi w program odbywającego się od kilku lat w sezonie letnim Festiwalu Góry Literatury.
 
Cena nabycia wyniosła ponad 511 tys. zł.
 
Prace koncepcyjne i projektowe willi ruszą w ciągu najbliższych tygodni a początek prac budowlanych i konserwatorskich spodziewany jest w drugiej połowie 2021 r.
Willa objęta jest ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie prace odbędą się w uzgodnieniu z wałbrzyską delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
 
 
 
opr.plr
foto: Gmina Nowa Ruda / archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno