Szczepieniowy drive-thru w Wałbrzychu startuje w poniedziałek

Od najbliższego poniedziałku wałbrzyszanie i mieszkańcy regionu będą szczepieni przy ul. Armii Krajowej bez konieczności wysiadania z samochodu. Nowy punkt szczepień ma przyśpieszyć proces szczepienia w naszym mieście, który i tak jest na stosunkowo wysokim poziomie.

Wałbrzyski punkt szczepień drive-thru był niemal gotowy na przyjęcie pacjentów już od prawie tygodnia. Jego budowę rozpoczęto, gdy tylko rząd zapowiedział, że taka formuła szczepień będzie w Polsce dopuszczalna. Nie mógł jednak wystartować bez zgody wojewody. Ta jak się okazuje już nadeszła, ponieważ magistrat zapowiedział uruchomienie puntku w poniedziałek o godzinie 13:00.

 

- Pomysł stworzenia punktu drive-thru zarówno w Wałbrzychu, jak i we Wrocławiu od samego początku był przeze mnie akceptowany. Wielokrotnie rozmawiałem o jego organizacji z Panem Prezydentem Roman Szełemej. Co więcej punkt ten został zaakceptowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, z czego bardzo się cieszę - pisał na swoim FB Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

 

Konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja i szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka odbędzie się około godziny 14:00. Śledźcie nasz fanpage na Facebooku, by być na bieżąco.

 

plr

foto: FB Roman Szełemej

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno