Wsad rodem z NBA przerwał mecz (VIDEO)

Wyrównane spotkanie ćwierćfinałowe Suzuki 1 Ligi Mężczyzn zostało przerwane po tym, jak zawodnik Górnika Wałbrzych Bartłomiej Ratajczak, efektownym zagraniem zepsuł kosz.

Ten mecz mógł przesądzić o awansie Górnika do półfinału play-off. Spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco bo na starcie to gospodarze pokazali jak bardzo zależy im na pozostaniu w turnieju. Pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść Politechniki (16:23).

W drugiej ćwiartce Górnicy zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 30:31 efektownym wsadem popisał się Bartłomiej Ratajczak. Poleciał na kosz niczym rasowy zawodnik NBA ale siła natarcia była tak duża, że nie wytrzymała tego konstrukcja kosza, który obsunął się o kilkanaście centymetrów.

Organizatorzy długo debatowali nad dalszym losem meczu. Próbowano naprawić uszkodzony kosz ale ostatecznie zdecydowano o anulowaniu całego meczu i rozegraniu go ponownie w niedzielę o godzinie 11:00.