Politechnika nadal w grze - Górnik przegrywa na wyjeździe

Dwoma punktami przegrał Górnik Wałbrzych na wyjazdowym meczu z Weegree AZS Politechniką Opolską. To oznacza, że ćwierćfinał play-off nie został jeszcze rozstrzygnięty. Kolejne spotkanie w poniedziałek.

Spotkanie można uznać za bardzo wyrównane, choć przez większą część meczu na niewielkiej przewadze grali zawodnicy z Opola. Górnik jednak mocno deptał im po piętach, wychodząc nawet chwilami na kilkupunktowe prowadzenie czy doprowadzając do remisu.

 

Tak też było w niezwykle emocjonującej końcówce. Wałbrzyszanie dogonili opolan z wyniku 81:77 do stanu 82:82 dzięki trafionym rzutom wolnym przez Jakóbczyka i celnemu rzutowi za trzy punkty Malesy. W tym czasie zawodnik Politechniki B. Jankowski wykorzystał celnie tylko jeden rzut wolny. Zaczęła się gra na faule i tak kolejne dwa punkty z wolnych dla Opola zdobył Brenk a po nim wyrównał Jakóbczyk i na cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem tablica pokazywała remis 84:84. Piłka była po stronie Politechniki i niestety dla Górnika wykorzystali je bardzo owocnie i w ostatniej sekundzie dwa punkty zaliczył Brenk.

 

Górnicy mogli już dziś świętować awans do półfinału ale to Politechnicy mieli swój dzień, dlatego ta runda play-off pozostaje nierozstrzygnięta. Wałbrzyszanom brakuje jednego zwcięstwa i będą mieli kolejną szansę już jutro. Pozostają jednak w Opolu, gdzie klimat sprzyja gospodarzom.

 

Najskuteczniej rzucającym zawodnikiem meczu został A. Łabinowicz z Weegree  AZS Politechniki  (21 pkt). Wśród Górników najlepiej punktował J. Malesa (18 pkt).

 

plr

foto: tvcom.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno