Zmasowana akcja przeciwko nielegalnym kasynom
Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w marcu 2021 roku skontrolowali 10 lokali na terenie Dolnego Śląska. Zabezpieczono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 31 500 złotych.W dwóch przypadkach funkcjonariusze zmuszeni byli wejść do lokali przy użyciu siły.
Funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej w marcu 2021 r. przeprowadzili kontrole w lokalach znajdujących się na terenach powiatów bolesławieckiego, świdnickiego, lubańskiego, złotoryjskiego, polkowickiego, legnickiego, ząbkowickiego oraz miast Kamienna Góra, Jelenia Góra i Wrocław. W kilku przypadkach funkcjonariuszy Celno-Skarbowych w czynnościach wsparli funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji. Ujawniono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 31 500 zł. Wśród zajętych urządzeń, 3 były automatami walizkowymi.
 
 
Kontrolowane miejsca znane były funkcjonariuszom, przeprowadzali tam czynności wielokrotnie i niestety za każdym razem kończyły się one zatrzymaniem nielegalnych automatów do gier hazardowych. Wszystkie ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane, jako dowody i przekazane do magazynu depozytowego.
 
 
Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi dodatkowo kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.
 
opr.plr
foto/video: KAS
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno