Rodzaje soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to wygodna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Pozwalają skorygować rozmaite wady wzroku, w tym krótko - i dalekowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność. Jednocześnie - decydując się na soczewki kontaktowe, dbamy o wygodę, umożliwiamy sobie prowadzenie aktywnego stylu życia. A co najważniejsze -  dostępność soczewek o rozmaitych parametrach, funkcjach i trybie noszenia pozwalają dopasować je do każdej osoby i jej nawet najbardziej wygórowanych wymagań.

Soczewki jednodniowe czy długoterminowe?

Jedno z najważniejszych pytań, jakie musi zadać sobie każdy użytkownik soczewek kontaktowych dotyczy tego, jak często zmieniane mają być soczewki. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje soczewek  - albo soczewki wymieniane są codziennie, albo wybieramy soczewki o dłuższym trybie noszenia. To pierwsze rozwiązanie obejmuje soczewki jednodniowe, które - dla ścisłości - powinny być nazywane soczewkami jednorazowymi. Maksymalny czas ich użytkowania to jeden dzień, ale jeżeli zdejmiemy je wcześniej to musimy je wyrzucić i wymienić na nowe. Z kolei soczewki dwutygodniowe, miesięczne czy półroczne to soczewki wielokrotnego użytku - noszone są w ciągu dnia i zdejmowane na noc. Soczewki jednorazowe są idealne dla osób stosujących soczewki okazyjnie, gdy nie ma potrzeby inwestować w soczewki o dłuższym trybie noszenia. To także rozwiązanie wybierane przez osoby, które nie mają warunków do tego, aby zadbać o odpowiednią higienę soczewek, np. w podróży. Z kolei soczewki wielokrotnego użytku są opcją bardziej ekonomiczną i idealnie sprawdzają się u osób stale stosujących soczewki kontaktowe.


Nowoczesne soczewki kontaktowe są produktami najwyższej jakości, wykonanymi z materiału silikonowego lub silikonowo - hydrożelowego. Są komfortowe w noszeniu, cechuje je wysoki stopień gazoprzepuszczalności oraz nawilżenia, co oznacza zminimalizowanie ryzyka podrażnienia i przesuszenia oczu. Wraz z soczewkami należy zaopatrzyć się także w odpowiedni płyn do soczewek, który umożliwia dokładne ich oczyszczenie  oraz przechowywanie w odpowiednich pojemniczkach.

Soczewki kolorowe
Soczewki kolorowe umożliwiają zmianę koloru tęczówki. Mogą być to soczewki o dwojakiej funkcji, które pozwalają uzyskać określony efekt wizualny, a jednocześnie korygują wadę wzroku. Dostępne są także soczewki kolorowe o zerowej mocy optycznej, które służą tylko i wyłącznie zmianie koloru oczu. Możliwe jest osiągnięcie bardzo zróżnicowanych efektów - od subtelnego pogłębienia naturalnego odcienia oka aż do radykalnej zmiany koloru. Podstawowe odcienie to niebieski, brązowy, zielony oraz szary. Ponadto nabyć można także soczewki kolorowe zapewniające specjalne efekty - oczy smoka czy zombie, białe czy czerwone tęczówki.


Gdzie szukać informacji o soczewkach kontaktowych?
Osoby zdecydowane na zakup soczewek kontaktowych, czy też dopiero go rozważające, wielokrotnie szukają informacji o nich. O sposobach przechowywania, czyszczenia, o różnicach między rodzajami soczewek, czy też kryteriach ich doboru.


Takie właśnie zbiorcze informacje na temat korygowania wzroku z użyciem soczewek kontaktowych znaleźć można na stronie  http://soczewkikontaktowe.eu/. To kompendium wiedzy i przewodnik po świecie soczewek. Na tej właśnie stronie można dowiedzieć się, dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe, jak wielką zmianę mogą przynieść w życiu i jak skutecznie zwiększają komfort dnia codziennego.
 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno