Zaszczepisz się w samochodzie. Punkt drive thru już działa

Wałbrzyski punkt szczepień drive thru już działa. Na chwilę obecną, jest w stanie przyjąć 4 pacjentów w ciągu 15 minut. Punkt Szczepień drive-thru powstał przy ul. Armii Krajowej na terenie dawnej zajezdni autobusowej, w sąsiedztwie Filii Politechniki Wrocławskiej.  

Do punktu mogą przyjechać wyłącznie osoby zmotoryzowane. Są szczepieni zarówno kierowcy, jak i pasażerowie. Cała procedura nie trwa dłużej niż 20 minut. Docelowo punkt ma działać całą dobę. Jest to zależne od dostaw szczepionek i zainteresowania. Póki co, działa od 8:00 do 20:00. 
 
Jak wygląda procedura rejestracji?
 
- Wygląda to tak samo, jest tożsame z dotychczasowymi punktami szczepień. Pacjent może zadzwonić na infolinię ogólną lub miejską. Może się też sam zarejestrować przez internet. Musi wtedy powiedzieć, że prosi, by miejscem szczepienia była np. nie Stara Kopalnia, a punkt drive thru.  -  mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 
 
Ile trwa zaszczepienie?
 
- Kwalifikacja do zaszczepienia trwa około 7 minut. Później taka osoba musi pozostać na tzw. parkingu poszczepiennym. Jeżeli jest to pasażer, to 15 minut.  Jeżeli jest to kierowca, to zgodnie z przepisami musi czekać 20 minut. -  mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.
 
- Nie czekaliśmy długo. Jesteśmy z Paczkowa, jest to 80km stąd. Na pewno jest to szybsze. Nie wiemy ile byśmy czekali w naszej miejscowości. Jest to bezpieczne. Nie ma dużo ludzi, jest tylko osoba, która jest szczepiona. Jest super. Takie punkty powinny być w całej Polsce. - mówią pacjenci. 
 
- Na pewno jest szybciej. Mieliśmy okazję i skorzystaliśmy z takiej formy. Nasza gmina jest niewielka, więc u nas niekoniecznie by się to sprawdziło. Do Wałbrzycha jechaliśmy niecałe 40 minut. -  mówią kolejni pacjenci.
 
 
Godzinę po otwarciu rejestracji, chętnych by zaszczepić się w samochodzie było 39 osób. 
 
- Na tę chwilę są dwa punkty medyczne. Pracują dwie osoby – pielęgniarka i ratownik medyczny. Obsługujemy 4 osoby na 15 minut. Dzisiaj jest pierwszy dzień i musimy się zorientować czy będzie to płynnie przebiegało. - mówi Beata Kamecka, koordynator punktu szczepień. 
 
Co myślicie o tej formie szczepienia? Dajcie znać w komentarzach. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno