Dwoje podejrzanych o rozbój zatrzymanych

Policjanci zatrzymali wałbrzyszan w wieku 25 i 35 lat podejrzanych o dokonanie rozboju na 51-latku

Sprawcy najpierw dotkliwie pobili pokrzywdzonego, a następnie ukradli saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi. Mienie zostało przez mundurowych w większości odzyskane. 35-letni mężczyzna trafił już za kraty aresztu śledczego, gdyż został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące, a przy okazji był poszukiwany.
 
Policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym przy ul. 1 Maja w centrum Wałbrzycha. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony  51-letni wałbrzyszanin został przewrócony na ziemię i był kopany przez dwoje sprawców po całym ciele. Ostatecznie stracił saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 600 złotych.
 
Policjanc ustalili osoby które mogą być sprawcami przestępstwa i rozpoczęli ich poszukiwania. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani jeszcze tego samego wieczora przy ul. Przemysłowej.
 
Okazało się, że 25-latka posiadała przy sobie amfetaminę, a 35-latek był poszukiwany  za kradzieże i niepłacenie alimentów. Łączny wyrok jaki wałbrzyszanin ma do odsiedzenia w więzieniu to półtora roku. Do tego może dojść kolejnych 12 lat za rozbój, co grozi jemu i jego znajomej, która brała czynny udział przestępstwie. Policjanci odzyskali saszetkę z dokumentami oraz sporą część skradzionych pieniędzy.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno