Menu

Odsłonięcie pomnika Senny dopiero w lecie

Planowane na 1 maja odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny w Wałbrzychu przesunięte z powodu pandemii na lato. 
 

Odsłonięcie pomnika Senny dopiero w lecie
Pomnik ma stanąć w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, inicjatorem akcji jest  Jerzy Mazur. Na stronie zbieram.pl utworzono zbiórkę (link znajdziesz tutaj - KLIKNIJ). 
Udało się zebrać 26 procent kwoty - nieco ponad 10 tys. zł., potrzebne jest 40 tysięcy. 

Odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny było planowane na 1 maja 2021 roku, czyli na 27. rocznicę ostatniego wyścigu Brazylijczyka podczas Grand Prix San Marino na torze Imola. Do tego czasu wszystkie prace zostaną ukończone z prywatnych środków. Obok pomnika pojawi się dodatkowo również pamiątkowy obelisk, jednak główna uroczystość odbędzie się w późniejszym terminie.
 
Główna ceremonia odbędzie się latem 2021 roku, a z uwagi na pandemię jej dokładny (zaktualizowany) termin zostanie podany wkrótce.
 
 
Do wykonania pomnika użyto brązu. Projekt został wykonany przez Stefana Romeckiego. Rzeźbę wykonał Dmitrij Buławka Fankidejski. Posłużyła ona do odlewu z brązu, który realizuje Garstkastudio. Zbiórkę znajdziesz tutaj
 
adm
foto: zbiórka
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pozdrawiam Pana Mazuea (21 kwietnia 2021 19:40)
Panie Mazurze pozdrawiam ze słonecznego Alicante spełniajmy swoje zachcianki i marzenia :) a hejty i biedaki biją pianę :)
Pozdrawiam Pana Mazuea (21 kwietnia 2021 19:40)
Panie Mazurze pozdrawiam ze słonecznego Alicante spełniajmy swoje zachcianki i marzenia :) a hejty i biedaki biją pianę :)
Robol (21 kwietnia 2021 17:34)
Cytuję użytkownika: Luk
Miałem okazję współpracować przez chwilę z tym panem, nie polecam, ludzi ma za nic
"ZA NIC" to dużo za dużo powiedziane. Wpłaty to obowiązoe składki pracowników, klientów, którym głupio jest odmówić. W każdym razie ilość i skuteczność zbiórki pokazuje, że jest jednak pan zerem.
Luk (21 kwietnia 2021 16:53)
Miałem okazję współpracować przez chwilę z tym panem, nie polecam, ludzi ma za nic
Miro (21 kwietnia 2021 15:15)
Znany Wałbrzyszanin :))))
THE DRIVER 2 (21 kwietnia 2021 14:13)
He does all of this on private property to promote private perks. Don't be fooled. - Robi to wszystko na terenie prywatnym, aby promować prywatne korzyści. Nie daj się zwieść.
THE DRIVER (21 kwietnia 2021 14:11)
He has never supported motor sports, only where it will shine as a star. The poor team that he created collapsed, because all that mattered was money for him. Participants, clients were tricked ... stuffed in a bottle as it is in this case. This monument is his monument, you just need to swap your head. - Nigdy nie wspierał sportów motorowych, tylko tam, gdzie zabłyśnie jak gwiazda. Biedny zespół, który stworzył upadł, bo liczyły się dla niego tylko pieniądze. Uczestnicy, klienci zostali ...
Bogusław (21 kwietnia 2021 13:40)
Nie rozumiem po co te bzdurne wpisy. Zamiast pisać te głupoty i krytykować innych to może jeden z drugim sam się wykaże jakie to mądre rzeczy może zrobić. Bardzo fajna inicjatywa Pana Mazura, popieram takie działania.
Pola (21 kwietnia 2021 8:31)
Pewnie zasłużony był dla Wałbrzycha że mu pomnik.a może tak jurantowi że Spychowa pomnik przecież wynalazł spychacz.buhaha
;D - z pewnością dziś powredniałem, czemuż to? (20 kwietnia 2021 20:27)
Cytuję użytkownika: wal
Pan "kapitalista"Mazur na SWOIM prywatnym terenie, za SWOJE prywatne pieniądze stworzył i tworzy projekty,które bardzo ubogacają naszą szarą wałbrzyską rzeczywistość. I chwała mu za to. Są też niestety inni lokalni "kapitaliści" którzy nastawili się jedynie na maksymalne trzepanie kasy. Czy to z branży budowlano- hotelowej,którą wspomagają lokalni politycy z kasy samorządowej, czy też z branży medycznej gdzie orłem jest nasz mistrzunio. Co z ich dokonań pozostanie w tym mieście?
"Ch..., d.pa i kamieni kupa" - jak mawiał ich mistrz ...
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zbiorka  |   mazur  |   pomnik  |   aryton  |   senna  |   kierowca  |   formula  |   muzeum  |  

Walentynki w Rynku: Będzie koncert, tańce i zbiórka na pomoc dla Tymka

Podgórze: Wyburzają dawne kino przy ul. Niepodległości (FOTO/VIDEO)

Zebrali 38 tys zł na ratowanie Fabryki Porcelany ''Krzysztof''....

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij