Dzień zaczyna się od Food Morning czyli… catering dietetyczny
Oszczędzasz czas, odżywiasz się zdrowo i co ważne - nie zastanawiasz się „co dzisiaj ugotować”. W Wałbrzychu ruszył catering dietetyczny Food Morning. Dlaczego dieta pudełkowa zyskuje coraz większą popularność ? 
 
Z czym to się je?
 
Jeszcze dwa, trzy lata temu catering dietetyczny był zarezerwowany dla dużych miast. Dziś firmy oferujące zdrowe, zbilansowane posiłki pojawiają się w 100-tysięcznych miastach a dieta staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które chcą się zdrowo odżywiać, prowadzą aktywny tryb życia, nie mają zbyt wiele czasu lub chcą po prostu schudnąć. „To dieta dla świadomych konsumentów, którzy wiedzą czego chcą” - mówią zgodnie dietetycy.
 
Catering pudełkowy jest sposobem na utrzymanie zbilansowanej diety bez konieczności przygotowywania samemu posiłków. Znika problem robienia zakupów, liczenia kalorii, zastanawiania się co dziś ugotować i przede wszystkim przygotowywania posiłków. Oszczędzamy w ten sposób sporo czasu. 
 
Wieczorem lub rano, dostajemy „pod drzwi” nasze posiłki - w zależności od wybranej opcji może to być standardowe pięć posiłków (I i II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) lub elastyczna forma dla dwóch osób, np. dwa śniadania i dwa obiady. Dodatkowo w ofercie są również lunche - jeśli zamawiasz standardowy catering dla siebie, możesz zamówić jeden extra lunch dla drugiej osoby, który dostarczany jest razem z Twoim cateringiem. To świetna opcja rodzinna, bo wtedy już wszyscy zwolnieni są z gotowania. Każde danie zapakowane jest w oddzielne pudełko jednak z dbałością o środowisko - większość opakowań jest biodegradowalna tak, aby nie generować nadmiernej ilości szkodliwych odpadów
 

 
Dla kogo catering dietetyczny? 
 
Dla wszystkich. Dieta dostosowuje się w zależności od celu jaki chce osiągnąć zamawiający. Jeżeli chcesz schudnąć - odpowiednia dieta pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy, bez poczucia „głodzenia się”. Rozpiętość kaloryczna waha się od 1200 do 2500 kalorii w pięciu posiłkach dziennie, które dostarczają wszystkich niezbędnych składników jakie potrzebuje nasz organizm. Wśród zamawiających największą grupę stanowią osoby, które chcą schudnąć i osoby, które chcą odżywiać się zdrowo. Catering pudełkowy w dużej mierze zamawiają też osoby mocno zapracowane, które nie mają czasu na przygotowywanie zbilansowanych, zdrowych posiłków.  
 
 
Smacznie, zdrowo i oszczędnie

Na pierwszy rzut oka catering dietetyczny może wydawać się drogi, ale nic bardziej mylnego. Gdy policzymy czas potrzebny na zakupy, czas potrzebny na samodzielne przygotowanie posiłku, koszt dietetyka, który ustali nasza dietę i sam koszt wysokiej jakości produktów - okazuje się, że catering dietetyczny staje się bardzo atrakcyjny również finansowo. Wiele osób ceni sobie też to, że odpada nam problem zmywania czy sprzątania po posiłku. Gdy policzymy ile wydajemy miesięcznie na posiłki i policzymy czas jaki oszczędzimy okaże się, że finansowo możemy oszczędzić. 
 
Ważne jest też to, na co zwracają uwagę dietetycy - catering dietetyczny niejako „zmusi nas” do utrzymywania diety.
 
 - Sama świadomość zbilansowanej diety, jaką otrzymujemy mobilizuje nas w jej utrzymywaniu. Poza tym dostarczamy odpowiednią ilość witamin, minerałów - mówią dietetycy. 
 
 Zostając dłużej w pracy - nie zamawiamy pizzy na dowóz, bo przecież mamy przygotowane posiłki na cały dzień.


 
Zajrzyjmy do menu Food Morning. 
 
Na śniadanie omlet z pieczarkami, sałatką i sosem czosnkowym, a na II śniadanie twarożek proteinowy z gryczaną granolą. Na obiad aromatyczna dynia ze szpinakiem, tofu i kurczakiem; pasta z białej fasoli i pieczonego czosnku ze słupkami warzyw na podwieczorek. Na kolację  sałatka ze świeżych warzyw z makrelą i sosem musztardowym. Menu - to wykwintne, zdrowe i smaczne jedzenie, nad którym nie musisz się zastanawiać bo dostaniesz je „pod drzwi”.
 
Możemy wybrać między trzema opcjami diet - wegetariańską, standardową lub dietę pozbawioną węglowodanów. 

 
Dlaczego dieta pudełkowa jest tak popularna?
 
Oszczędność czasu (zakupy, gotowanie), wygoda, lepsze samopoczucie, poprawa zdrowia, zróżnicowane menu i ułatwia też odchudzanie.  Próbowaliście już ?  Spróbujcie :) foodmorning.pl
 
Gdy pytamy czy ma dieta pudełkowa ma sens? - dietetycy zgodnie odpowiadają, że tak.  pos
foto: foodmorning.pl
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno