Luzowanie obostrzeń, ale nie na Dolnym Śląsku.

Obostrzenia zostaną poluzowane w 11 województwach. Nie dotyczy to Dolnego Śląska, który znajduje się wśród pięciu województw, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. 

W pozostałych 11 województwach wraca nauczanie hybrydowe w klasach 1-3 i zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.
 
W województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, będzie tak, jak do tej pory.
 
Dzisiaj na Dolnym Śląsku wykryto  1213 nowych zakażeń.  
 
- Cały czas mamy bardzo wysokie poziomy zakażeń, hospitalizacji i zgonów - podkreślił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak jednak przyznał, wydaje się, że apogeum mamy za sobą.
 
 Największa liczba zakażeń jest na Śląsku. Wskaźnik średniej dziennej liczby zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców wynosi około 50. - Dolny Śląsk jest drugiej kolejności - tu wskaźnik wynosi 46,5. 
 
- Tutaj, jeżeli popatrzymy na trendy, to wydaje się również apogeum, jeżeli chodzi o odwzorowanie fali, mamy również za sobą" - dodał minister. Przytoczył dane, że w ubiegłym tygodniu w środę było ponad 800 zgonów, a obecnie jest to 740. dodał minister
 
Co z nauką?
 
Egzaminy: maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami; od 4 do 20 maja - egzamin maturalny, od 25 do 27 maja - egzamin ósmoklasisty – poinformował w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
 
red
foto: PAP
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno