Teatr Lalki i Aktora przygotowuje nową premierę

W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu trwają próby do SZEWCZYKA DRATEWKI w reżyserii Katarzyny Hory. Premiera odbędzie się 22 maja.

Postać Dratewki zna każdy, lecz nie każdy pamięta jego historię. To opowieść o szlachetnym, biednym i uczynnym Szewczyku. Bohater, będąc pogodzonym ze swoim losem, bezinteresownie pomaga innym, niczego nie oczekuje. Pewnego dnia spotyka straszną czarownicę, przez którą jego świat staje dosłownie na głowie!
 
Spektakl na podstawie tekstu Janiny Porazińskiej wyreżyseruje artystka młodego pokolenia - Katarzyna Hora, autorką scenografii i lalek jest Klaudia Laszczyk, muzyki - Katarzyna Bem, a za ruch sceniczny odpowiada Marta Wiśniewska. W obsadzie zobaczymy: Rafała Gorczycę, Pawła Kuźmę, Pawła Pawlika oraz Urszulę Raczkowską. Spektakl dedykowany będzie dzieciom w wieku 3+. 
 
W ramach działań okołopremierowych Teatr Lalki i Aktora zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 3 - 6 lat.
 
- Inspiracją do powstania prac ma być historia Szewczyka Dratewki - mówi Karolina Sobolewska z Biura Promocji i Edukacji TLiA.
 
 
- Celem konkursu jest oczywiście zachęcenie dzieci do aktywności twórczej, ale również zachęcenie rodziców do wspólnej lektury, bo przecież aby dziecko zrobiło pracę, to ktoś musi najpierw przeczytać mu tę bajkę - dodaje.
 
Termin nadsyłania prac upływa 10 maja. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu tutaj 
 
red
foto: Teatr Lalki i Aktora
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno