Świdnica: Sprzedali działki za 4 mln.
4 miliony złotych  zasii budżet Świdnica - to pieniądze ze sprzaż  terenów pod inwestycje przy ul. Pogodnej. inwestorów jest trzech - dwóch lokalnych i jeden z Włoch.
 
Działka o powierzchni hektara została sprzedana w ramach przetargu firmie Almes Poland Sp. z o.o. (włoska spółka z siedzibą we Wrocławiu), która planuje wybudować przy ul. Pogodnej w Świdnicy nowy zakład produkujący elektro-wentylatory m.in. do piekarników.

Kolejny inwestor to rodzima firma - Budownictwo Witold Jaskólski, która planuje wybudować biurowiec (swoją siedzibę) oraz halę na potrzeby firmy budowlanej.

Ostatni przedsiębiorca, P.P.H.U.  Żurmet Marcin Żurakowski z siedzibą w Krzczonowie (firmę prowadzi w Świdnicy przy ul. gen. W. Sikorskiego) na działce o powierzchni 3,3339 ha planuje wybudować zakład produkcyjny, zajmujący się obróbką metali.
 
- Nowi inwestorzy ale także Ci, którzy planują rozszerzenie prowadzonej przez siebie działalności, to zawsze dobra wiadomość dla miasta. W tym przypadku szczególnie cieszy nas rozwój świdnickich przedsiębiorców, którzy planują powiększyć swoje zakłady. To też sygnał dla innych, że warto w Świdnicy inwestować, pracować i żyć – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. 

Nieruchomości gruntowe położone przy ul. Pogodnej objęte są Polską Strefą Inwestycji oraz znajdują się w Podstrefie Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,INVEST-PARK”. Przedsiębiorca, który planuje inwestycję w tym obszarze, może wystąpić o wsparcie - zwolnienie z podatku dochodowego – wyłącznie do WSSE.


adm
foto: UM Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno